ז'וזוה מוריניו: המאמן משחזר את הטרבל עם אינטר

הלחישות באוזנו של פפ, הפרידה מהשחקנים לפני הגמר והעזיבה של זלאטן. מוריניו עם סיפורים לפנתיאון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.05.20 - 19:48
תחילת כתבה

ה-22 במאי 2010 זה יום שיישאר חרוט במוחם של אוהדי אינטר לנצח. הרבה בזכות הניצחון על באיירן מינכן בגמר ליגת האלופות והשלמת הטראבל ההיסטורי, אבל גם הרבה בזכות הקסם של אדם אחד - ז'וזה מורינויו. היום (שישי), עשור אחרי, אדריכל הניצחון ומאמן טוטנהם בהווה שיחזר בראיונות שהעניק לתקשורת האיטלקית.

"התוצאות היסטוריות", אמר מוריניו ל'סקיי ספורט'. "אבל אני מרגיש שמה שעשינו על הדשא יותק חזק מהגביעים והמדליות. יש רגעים בלתי נשכחים בחיים שלנו וברור שזה אחד מהם. מערכת היחסים שלי עם כל מי שהיה במערכת אז, כולל השחקנים, היא יום-יומית. זה נשאר לנצח, וזה מיוחד".

אחת התמונות האייקוניות ביותר מאותה עונה, היא דווקא לא מהגמר - אלא מהמשחק השני בחצי הגמר מול ברצלונה, כשמוריניו ניגש לספסל של הקטאלונים ולחש משהו על אוזנו של פפ גווארדיולה לעיניו של זלאטן איברהימוביץ'. "אחרי ההרחקה של טיאגו מוטה, הסתכלתי על הספסל של בארסה ומזווית העין ראיתי שכולם חוגגים", נזכר ה"מיוחד", שהפסיד באותו משחק 1:0, אבל עלה בזכות ה-1:3 במשחק הראשון. "הלכתי לפפ ואמרתי לו 'אל תתחיל את המסיבה, זה עוד לא נגמר'".

"במגרש אתה צריך למצוא פתרונות מיד, וידעתי שהשחקנים שלי יתנו הכל. זה היה ההפסד הכי יפה בחיי", סיכם מוריניו את חצי הגמר, ומיד המשיך לספר על הגמר. "החלטתי להיפרד מהשחקנים אחרי שעברנו את ברצלונה, כבר ידעתי שאנחנו הולכים לזכות. גם כשהגענו למדריד התחושה של כולם הייתה שהגביע הוא שלנו, גם אני הרגשתי את זה, אבל ניסיתי להנחיל בשחקנים שלי את המסר הנכון. אמנם היה לנו משחק לשחק, אבל אלוהים החליט שזה שלנו".

באותו ראיון, מוריניו גם חשף כיצד התנהלה עזיבתו של זלאטן בקיץ שלפני. "הוא נכנס לחדר ההלבשה ואמר 'אני עוזב, אני צריך לזכות בליגת האלופות'", סיפר מוריניו. "העוזרים האיטלקיים שלי היו בהלם, הם אמרו ש'בלעדיו אי אפשר לנצח'. גם השחקנים לא רצו לאבד אותו, ואפילו אני דאגתי, אבל נאלצתי לענות לו 'אתה תעזוב, ואנחנו ננצח'".