הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בזכות רופא השיניים": הסוד של ספינצולה

כבר לא נפצע ונמצא בכושר הטוב בקריירה. ההסבר להצלחה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.12.20 - 12:12
ספינצולה. עונת שיא (GETTY)
ספינצולה. עונת שיא (GETTY)
תחילת כתבה

לא בכל יום ספורטאי זוקף את ההצלחה לזכות רופא השיניים שלו, אבל אם תשאלו את לאונרדו ספינצולה - אין לו ספק שזה הדבר הנכון לעשות. מגנה של רומא ונבחרת איטליה, סבל בשנים האחרונות מפציעות רבות שגרמו לו להחמיץ לא מעט משחקים. השחקן שהגיע ליובנטוס בגיל צעיר, עשה את הפריצה באטאלנטה לפני מספר שנים אבל לא זכה לחזור לגברת הזקנה ונרכש ע"י רומא בשנה שעברה תמורת 30 מיליון יורו.

העונה, הוא סוף-סוף פורע את השטרות ומציג יכולת מרשימה בהרכב של פאולו פונסקה עם שער ושני בישולים, אך מעבר לסטטיסטיקה היבשה הוא בעיקר כשיר לשחק. "אני בכושר הטוב בקריירה בזכות רופא השיניים שלי. אני אדם שונה ברמה הפיזית והפסיכולוגית מאז שהחלפתי את רופא השיניים", הודה ספינצולה אחרי ה-1:5 הגדול של הזאבים בבולוניה.

רופא השיניים דניאל פוצילי הסביר: "הוא הגיע אליי לבדיקה. הוא התחיל לראות אותי בינואר אחרי שמספר שחקני רומא אמרו לו שאני מטפל גם בהם. הוא רצה לדעת אם יש קורלציה בין הפה שלו לפציעות בשריר מהן הוא סבל".

"אחרי מספר צילומים, גיליתי שהוא סובל מחסימת שיניים" המשיך הרופא. "השיניים שלו לא היו מיושרות וגרמו לבעיה ביציבה שלו. זה הוביל לשינוי בביצועיו, לשינוי בכוח שלו ולנטייה של שרירים להיפצע. כבר כמעט שנה שהוא מתאמן עם מגן פה וישן איתו בלילה כדי לעזור ללסת התחתונה. זה עוזר ליישר מחדש שרירים ומשחזר סימטריה וסינכרון שרירים. אצל אדם רגיל הטיפול הזה משפר את היום-יום, ואילו אצל ספורטאי מקצועי כמו ספינצולה זה יכול לשפר את הביצועים והוריד את פציעות השרירים".