הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוריניו מדבר: "לעתים אני הקורבן של עצמי"

תקרית וילאנובה, הריבים עם שחקניו ורונאלדו. המאמן נפתח

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.21 - 17:14
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

ז'וזה מוריניו בדרך לפתיחת פרק חדש בקריירת האימון שלו. לאחר שאימן את אינטר בין 2008 ל-2010, והשיג עם הנראזורי הצלחה אדירה, שכללה שתי אליפויות וטרבל בלתי נשכח ב-2010, הפורטוגלי חזר לארץ המגף וחתם לפני כחודשיים ברומא. בינתיים, הוא לקח חלק בספר שנכתב על ידי ז'ואאו גבריאל, והתוודה בכנות על טעויות שעשה במהלך הקריירה שלו עד כה.

בתחילת דבריו, מוריניו התייחס לתקרית בסופר קאפ הספרדי, אז כמאמן ריאל מדריד דחף אצבע אל תוך עינו של מאמן ברצלונה דאז, טיטו וילאנובה ז"ל: "אני היה זה שכשל, ממש לא הייתי אמור לעשות זאת. ברור שהתמונה המכוערת הזו תשאר לעד. בכל אופן לטיטו לא היה שום חלק בזה, אני מצטער על מה שעשיתי".

"לעתים אני הקורבן של עצמי. אם הייתי יכול אז לא הייתי חוזר על זה", המשיך הפורטוגלי, "התרגלתי לנצח שוב ושוב, הגעתי למצב בו הפסד היה נראה כמו סוף העולם. בגלל האופי שלי הניצחון הפך למטרה היחידה באימונים, במשחקים ובכל העבודה. היו מצבים בהם להשיג את הניצחון היה קשה מאוד. בעוד מאמנים אחרים פשוט מקבלים זאת, בשבילי אותם מקרים נחשבים ככישלון".

"המיוחד" גם התייחס ולא התחמק מהבעיות החוזרות ונשנות עם כוכבי הקבוצות אותן הוא אימן: "יש לי בעיה עם שחקנים ששמים את עצמם במרכז, אלה שמעדיפים את המטרות האישיות מאשר המטרות הקבוצתיות. זה הופך את הכל ליותר מורכב".

"רונאלדו? גם איתו היה לי פעם מקרה, כששיחקנו נגד ולנסיה", המשיך המאמן, "הגענו למשחק לאחר שתי תוצאות תיקו וניצחנו בסופו של דבר 0:2. בכל אופן רונלאלדו איבד את הכדור אחרי שניסה לעבור את ז'ואאו פריירה ו-ולנסיה כמעט כבשו בגלל הטעות הזאת. אמרתי לו שאחרי שתי תוצאות תיקו יש הבדל גדול בין 0:2 ל-1:2. הוא בכלל לא אהב שאמרתי את זה".