מסי, קומאן וסופרליג: לאפורטה ללא מעצורים

נשיא בארסה כינס מסע"ת והסיר את הערפל מהנושאים הבוערים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.21 - 14:10
תחילת כתבה

עונת הכדורגל העולמי הסתיימה, עונת המלפפונים תפסה את מקומה ובין שחרור לצירוף - מי שתופסת את מירב תשומת הלב לאחרונה היא, כמובן, ברצלונה. היום (שישי), נשיא הקטאלונים, ז'ואן לאפורטה, כינס מסיבת עיתונאים, שם סוף לשמועות והתייחס לכל הנושאים הבוערים.

"הסיבה שכינסתי את מסיבת העיתונאים הזו היא כי אנחנו צריכים להסביר את עצמנו", אמר לאפורטה בפתיחת דבריו. "אנחנו רוצים להסביר את התכניות שלנו לטווח הקצר מאחר ואנחנו בעיצומו של סיום פרוייקט שלא עבד. כעת, אנחנו מתחילים פרוייקט חדש שיביא הרבה שמחה לאוהדי ברצלונה".

בצד המקצועי, נשיא בארסה התייחס תחילה לעתיד המאמן, רונלד קומאן. "כבר אמרנו לקומאן שנעריך את המצב בסיום העונה, תוך כבוד והערצה אליו והתחשבות בכך שיש לו חוזה. נשב איתו בשבוע הבא ונחליט יחד על העתיד, אנחנו מעריכים את כל מה שנעשה העונה. כבר אמרתי לקומאן שהוא לא המועמד המועדף שלי לעמדת המאמן בברצלונה. אמרתי לו שאחפש אלטרנטיבות ואם לא אמצא, אז הוא יאמן. לא אנחנו החתמנו אותו, לכן נצטרך לשוחח".

"אתמול קומאן הדאיג את כולנו", המשיך לאפורטה. "הוא היה צריך ללכת לביה"ח, אבל למרבה המזל הכל היה בסדר בסוף. יש לו את הםפרופיל שאנחנו מחפשים, זה יכול לעבוד. צ'אבי? מכבדים את קומאן, אל תשללו אותו. ג'וואדיולה? אני לא כאן כדי לדבר על חלומות, אלא על מציאות. כשמדברים על פפ, הדבר היחיד שעולה בראשי זה שהוא יכול לזכות באלופות בסוך השבוע. הוא חבר נהדר".

ומה לגבי ליאו מסי? לאפורטה המשיך: "אנחנו יודעים שיש הרבה דיבורים על העתיד של מסי. המו"מ על החוזה החדש מנתהל כשורה, אבל עדיין לא נחתם. אנחנו מקווים שמסי יקבל אותו, הוא אוהב את בארסה וכולם רוצים שיישאר. הוא מתרגש מהפרוייקט ואני אופטימי, מסי רוצה להרגיש בנוח בבארסה, הוא רוצה לנצח. מה השתנה? עכשיו אני הנשיא, ואני חושב שמסי אוהב את זה".

לאפורטה התייחס גם לסוגיית הסופרליג: "הליגה הייתה בשלב מאוד מתקדם כשהגענו. לבארסה היה חשוב להיות מעורבת, היא לעולם לא תעמוד בצד כשיש תנודות חדשות בכדורגל העולמי. הגענו למסקנה שאנחנו רוצים להיות מעורבים, אבל שמרנו על מקומנו. כרגע אנחנו מתמודדים עם הרבה בעיות, הרבה קבוצות סובלות בעיות כלכליות, גם המועדונים הקטנים יותר. בארסה תמיד תרצה לשמור על דיאלוג".