רשמי: אנצ'לוטי מונה למאמן ריאל מדריד

שש שנים אחרי שעזב את בירת ספרד, המאמן שזכה עם הבלאנקוס ב"דסימה" ב-2014 חזר לקדנציה שנייה במועדון כמחליפו של זידאן. האיטלקי חתם לשלוש שנים לאחר ששוחרר מאברטון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.21 - 20:00
תחילת כתבה

חמישה ימים אחרי שזינדין זידאן עזב את ריאל מדריד, ולאלופת ספרד היוצאת יש מאמן חדש. המועדון הודיע הערב (שלישי) על החתמתו של קרלו אנצ'לוטי לשלוש שנים. האיטלקי בן ה-61 שהגיע לסיכום על שחרורו מאברטון, ישוב לקדנציה שנייה בבירת ספרד, שש שנים אחרי שעזב אותה ויוצג מחר במסיבת עיתונאים רשמית, כשכרו מוערך ב-6 מיליון יורו לעונה.

לא מעט שמות עלו מאז שזידאן הודיע על עזיבה, ביניהם מסימיליאנו אלגרי שהיה קרוב להתמנות לתפקיד, אך ריאל מדריד התמהמהה והוא בחר ביובנטוס. גם אנטוניו קונטה, מאוריסיו פוצ'טינו וראול הוזכרו כמועמדים, אך בסופו של דבר כל אחד ירד מהפרק וסיבותיו. ובסופו של דבר, במדריד החליטו לפנות לאנצ'לוטי, ולאחר מו"מ על שחרורו מאברטון, הוא חזר לקבוצה.

אגב, לצד אנצ'לוטי, מי שיחזור לצוות המקצועי של המועדון הוא אנטוניו פינטוס. מאמן הכושר האיטלקי עבד בריאל מדריד בין 2016 ל-2019, ונחשב מהאחראים העיקריים לכך שהקבוצה הייתה בכושר שיא ברגעי ההכרעה של העונה, וזכתה שלוש פעמים רצופות בליגת האלופות. בשנתיים האחרונות הוא עבד עם קונטה באינטר, ובמדריד, שסבלה בעונה האחרונה מיותר מ-60 פציעות, מקווים שחזרתו תפתור את הבעיה.

אנצ'לוטי, שכבר אימן את ריאל מדריד בין 2013 ל-2015, וההישג הגדול ביותר שלו היה הזכייה ב"דסימה", ליגת האלופות העשירית בתולדות ריאל מדריד ב-2014. אגב, מי ששימש אז כעוזרו היה לא אחר מאשר זידאן, שאותו הוא מחליף כעת.

בנוסף, המאמן האיטלקי הוביל את הקבוצה גם לגביע, סופר קאפ אירופי וגביע העולם לקבוצת, זאת לצד כישלון בליגה. בסך הכל, אנצ'לוטי רשם רשם 89 ניצחונות ב-119 משחקים (74.79%) הצלחה, שבהם ריאל מדריד הציגה כדורגל אטרקטיבי וכבשה לא פחות מ-322 שערים. האם הוא יצליח לשחזר את ההצלחה?

הצוות המקצועי של אנצ'לוטי יכלול את בנו, דוידה, שמלווה אותו כעוזר מאמן בעשור האחרון, ועל פי דיווחים יצטרף אליו גם שחקן עבר של המועדון.