יוביל מהפכה? המשימות של אנצ'לוטי בריאל

פתרון לפציעות, שינוי הסגל ומינוי מנהל מקצועי. תמונת מצב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.06.21 - 07:00
תחילת כתבה

שש שנים אחרי שעזב אותה, ובהפתעה מוחלטת, קרלו אנצ'לוטי חזר לקדנציה שנייה בריאל מדריד. למרות שלא היה האופציה הראשונה של פלורנטינו פרס, המאמן האיטלקי הוותיק, שזכור בעיקר בזכות הזכייה בדסימה, יהיה האיש שנבחר לעמוד בראש המהפכה שמתוכננת בבירת ספרד בקיץ הקרוב, בתקווה למלא את החלל שהותיר אחריו זינדין זידאן, ולהוביל את המועדון לזכייה בתואר או שניים.

כזכור, ב-2013 אנצ'לוטי הגיע אחרי ז'וזה מוריניו, על מנת לשקם את חדר ההלבשה המפורק של הקבוצה, משימה שהצליחה והוא הוביל את הסגל עמוס הכוכבים לזכייה עשירית בליגת האלופות ב-2014. כעת, בפני האיטלקי, שיהיה בן 62 בשבוע הבא, עומדת משימה קצת יותר מסובכת. חדר ההלבשה אומנם פחות קרוע, אך הפעם עומדת בפניו משימה לא פשוטה בדמות קבוצה שעשויה לעבור לא מעט שינויים, בתקווה לבנייה מחדש.

הצוות המקצועי של אנצ'לוטי יורכב מבנו, דוידה, שעובד עם אביו עוד ימיו בפאריס סן ז'רמן, בעבר כמאמן כושר וכיום כעוזר מאמן. על פי הדיווחים, העוזר השני בריאל מדריד יהיה שחקן עבר, ושמותיהם של צ'אבי אלונסו, ראול וגם אלברו ארבלואה. כבר עלו. כזכור, זידאן, שאותו אנצ'לוטי מחליף בתפקיד, שימש כעוזרו של האיטלקי במהלך 2013/14, כחלק מתהליך הכשרה למאמן הבוגרת, ולא מן הנמנע שגם הפעם במועדון ימנו "יורש" עתידי.

חיזוק נוסף לצוות המקצועי הוא מאמן הכושר אנטוניו פינטוס. אומנם מדובר בתפקיד שעל פניו נשמע שולי, אך האיטלקי נחשב לאחד עם יד ברזל. הוא עבד בקבוצה בין 2016 ל-2019 ורבים רואים בו אחד האחראים העיקריים לכך שהשחקנים הגיעו בכושר שיא לרגעי ההכרעה של העונה, וזכו בדאבל ושלוש זכיות רצופות בליגת האלופות. בשנים האחרונות פינטוס עבד עם אנטוניו קונטה באינטר, ובהעדרו מספר הפציעות בריאל מדריד עלה, ואף חצה את רף ה-60 בעונה האחרונה. כעת, בבירת ספרד מצפים שחזרתו תיתן מענה לבעיה.

מינוי מסקרן נוסף שעשוי להתבצע כחלק מהבנייה לעונה הבאה הוא של מנהל מקצועי, תפקיד שלא אויש במועדון כבר מעל לעשור. השם המוביל הוא לואיס קאמפוס הפורטוגלי, שהיה אחראי לבנייתן של מונאקו (2016/17) וליל (2020/21) שזכו באליפויות על חשבון פאריס סן ז'רמן. הפורטוגלי היה חלק מהצוות המקצועי של הבלאנקוס בעידן ז'וזה מוריניו, ואין ספק שחזרה שלו לתפקיד בכיר תהיה מעניינת.

בנוגע לשחקנים, בספרד פורסם שהסגל קיבל תחילה בהפתעה גדולה את הבשורה על חזרתו של אנצ'לוטי, אך לצד זאת גם מאוד מרוצים מכך. אגב, מהקדנציה הקודמת של האיטלקי בבירת ספרד נותרו 11 שחקנים, ואליהם יצטרף דויד אלאבה, שמכיר אותו היטב מתקופתם המשותפת בבאיירן מינכן.

הגעתו של האיטלקי עשויה להשפיע על מצבם של לא מעט שחקנים. אומנם לא נראה שזה ישפיע על סרחיו ראמוס, שעל אף היחסים הטובים עם אנצ'לוטי, צפוי לעזוב בסוף החודש עם תום חוזהו. אך לא מן הנמנע ששחקנים כמו מרסלו או אפילו גארת' בייל שידע ימים יפים תחת המאמן, יישארו גם בעונה הבאה. זה נכון גם לגבי לא מעט שחקנים צעירים כמו מרטין אודגור, שהוחתם במועדון בקדנציה הראשונה של אנצ'לוטי, ואולי יקבל סוף סוף את ההזדמנות שעליה חלם.

ולצד הבחירות מי יישאר בסגל גם בעונה הבאה, יש כמובן גם את נושא הרכש. הקבוצה אומנם לא צפויה להתפרע עם החתמות רבות אחרי שנת קורונה וקריסת הסופר ליג. אלאבה, כאמור, כבר הצטרף, והמטרה היא להנחית בכל זאת כוכב אחד בקיץ הקרוב (מישהו אמר קיליאן אמבפה?), על אף שהמשימה לא צפויה להיות פשוטה ועשויה לתפוס לא מעט כותרות עיתונים ברחבי היבשת בקיץ הקרוב. בנוסף, אנצ'לוטי הביע לא פעם את חיבתו לניקולו בארלה, ומצבה הכלכלי הרעוע של אינטר עשוי לגרום למעבר.

מטרה נוספת היא שיקומו של אדן הזאר. יהיה מסקרן לראות לראות באיזו שיטה אנצ'לוטי יבחר לשחק, לאחר שבקדנציה הקודמת שלו במדריד הוא השתמש בעיקר ב-4-2-3-1 ו-4-3-3, שיטות שבהן הבלגי יוכל לשחק באגף מאחורי החלוץ כרים בנזמה. המערך הראשון מבין השניים יתאים גם במקרה שאמבפה יגיע בכל זאת, והוא יוכל להשתלב באגף לצד הבלגי.