הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גרנט יהיה שם: גאנה העפילה לגביע אפריקה. ניגריה הודחה

הישראלי שסיכם כמאמן, ראה את חניכיו העתידיים מנצחים 1:3 את טוגו ועולים לטורניר היוקרתי. האלופה בחוץ, בושה ענקית במשחק בין קמרון לחוף שנהב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.14 - 19:47
הוא נוסע לגינאה המשוונית
הוא נוסע לגינאה המשוונית
תחילת כתבה

 בשורות טובות לאברהם גרנט. נבחרת גאנה העפילה הערב לגביע אפריקה אחרי שניצחה 1:3 את טוגו בשלב הבתים. המאמן הישראלי שסיכם עם ההתאחדות הגנאית על משרת המאמן של הנבחרת, צפוי להוביל את גאנה בטורניר היוקרתי של היבשת השחורה ולחתום באופן רשמי כבר מחר. 

גאנה כזכור, היתה במקום השלישי בבית והיתה חייבת לנצח כדי להבטיח עליה. גם מהמקום השלישי יכולה היתה לעלות, אך אז כבר היתה זקוקה לעזרת נבחרות אחרות ביתר הבתים. כבר במחצית הראשונה גאנה עלתה ליתרון משני שערים מהירים תוך 3 דקות. עבדול וואג'יד כבש את השער הראשון בדקה ה-24 מבישול של ווקאסו מובארק. 3 דקות לאחר מכן, ווקאסו הכפיל עם פצצה מ-35 מטרים. במחצית השניה טוגו צימקה, אייטה נגח פנימה כדור קרן בדקה ה-48. בדקה ה-69 אגיאמאנג באדו כבש והבטיח את עלייתה של גאנה לטורניר.

גביע אפריקה לאומות ייערך בגינאה המשוונית ויחל כבר ב-17 בינואר וייערך עד ל-8 בפברואר. כזכור, מרוקו היתה אמורה לארח את הטורניר, אך ויתרה על האירוח מחשש להתפרצות נגיף האבולה. לאחר מכן הוחלט שגינאה המשוונית תארח והיא עלתה אוטומטית לטורניר.

גרנט לא עמד על הקווים במשחק הנוכחי, הוא רק צפה בו. המאמן הישראלי כאמור, טרם חתם, נראה שבמטרה לוודא שגאנה אכן עולה לגביע אפריקה. לגרנט תהיה בעיה לאמן את גאנה בקמפיין מוקדמות לאחר גביע אפריקה, שכן הכניסה למדינות רבות באפריקה אסורה על מי שמחזיק בדרכון ישראלי. על פי הדיווחים בגאנה, גרנט צפוי לחתום לשנתיים. המאמן הישראלי עמד בעבר על הקווים של נבחרת ישראל וזו תהיה הנבחרת הלאומית השניה שלו ברזומה. כמו כן, אימן את צ'לסי והגיע עימה לגמר ליגת האלופות, פורטסמות', ווסטהאם ופרטיזן בלגרד.

משחקים נוספים:

מי שלעומת זאת לא תשחק בגביע אפריקה היא אלופת היבשת, ניגריה. הסופר איגלס נפרדו ב-2:2 מדרום אפריקה וסיימו את הקמפיין עם 8 נקודות. לצערם, הרפולביקה הדמוקרטית של קונגו ניצחה 1:3 את סיירה לאון, ועם 9 נקודות היא הנבחרת שסיימה עם המאזן הכי טוב במקום השלישי במוקדמות, מה שמקנה כרטיס לטורניר.

בושה גדולה במשחק של חוף השנהב מול קמרון. חוף השנהב היתה צריכה תיקו כדי להעפיל, לאחר שקמרון כבר הבטיחה את העליה. השתיים נפרדו ב-0:0 והשיגו את התוצאה הרצויה לשתיהן לאחר שבדקות האחרונות למשחק, שחקני קמרון לא תקפו כלל ונתנו לשחקני חוף השנהב לבזבז זמן במסירות סתמיות בחלק המגרש שלהם.

עוד העפילו: דרום אפריקה, קונגו, אלג'יריה, מאלי, בורקינה פאסו, גאבון, קייפ ורדה, זמביה, טוניסיה, גינאה וסנגל.