הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מראדונה נקבר בלי לב": פרטים חדשים נחשפו

עיתונאי ורופא טען בספר חדש: "דייגו היה מכור לכל דבר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.21 - 10:19
תחילת כתבה

בעוד שלושה ימים, יציין העולם שנה לפטירתו של דייגו ארמנדו מראדונה. אגדת הכדורגל הלכה לעולמה כשהיה בסך הכל בן 60, ועוררה גלי אבל אדירים בארגנטינה וברחבי העולם. באופן טבעי, העיסוק בנסיבות מותו (וחייו) של כדורגלן העבר ממשיכים להעסיק את התקשורת העולמית, וכעת נחשפים פרטים חדשים גם ממצבו הרפואי.

זה קרה בעזרת ספר חדש שיוצא לאור בארגנטינה, בשם "הבריאות של דייגו: הסיפור האמיתי". מי שאחראי על הספר הוא עיתונאי ורופא בשם ד"ר נלסון קסטרו, שבין היתר סיקר עבור התקשורת בארגנטינה את מלחמת המפרץ.

"אנשים אחרים במצבו הרפואי של דייגו, היו מתים הרבה קודם", הוא סיפר בראיון בתקשורת שבו קידם את צאת הספר. "אלמנט ההתמכרות שהיה בתוכו של דייגו היה הרסני עבורו. מראדונה היה מכור להכל, והוא אף פעם לא רצה באמת להיגמל".

נושא אחר, ומרתק לא פחות, הוא תיאוריה שקסטרו מפיץ בספרו - ובמסגרתה, נטען כי נעשה ניסיון לגנוב את ליבו של מראדונה, וכי הוא נקבר - למעשה - ללא לב. "מספר אנשים תכננו לפרוץ לבית החולים ולעקור את ליבו של מראדונה, אבל זה לא יצא לפועל".

"עם זאת", קסטרו טען, "מצב ליבו של מראדונה היה חיוני כדי לחקור מהי סיבת המוות שלו, ולכן הוא הוצא, ומראדונה נקבר ללא הלב. הלב של דייגו שקל חצי קילו, זה היה לב גדול מאוד. בדרך כלל לב שוקל 300 גרם, הלב שלו היה גדול יותר לא רק בגלל שהיה אתלט, אלא בגלל אירועי הלב שעבר".