בכוונה? בהולנד התעלמו מהלאום של ערן זהבי

כלי תקשורת מקומי קבע שהכוכב יווני ואז "תיקן". הכל בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.21 - 19:00

תגיות: ערן זהבי

תחילת כתבה

יממה אחרי ההצגה האדירה של ערן זהבי ב-1:5 במוקדמות ליגת האלופות נגד גלאטסראיי, ושמו של הליגיונר הישראלי שכבש שלושער ובישל שער נוסף ממשיך לקבל את תשומת הלב, אלא שהיום (חמישי) זה קרה בצורה לא נעימה במיוחד.

ברשת החדשות המקומית "NOS Teletekst" ציינו במבזק שלהם על המשחק כי זהבי הוא בכלל יווני. אם חשבנו שמדובר בטעות, סימני השאלה המשיכו לעלות לאחר שכעבור זמן לא רב אמנם הורידו את הטעות, אך לא תיקנו אותה ונמנעו מלציין כי זהבי הוא בכלל ישראלי. האם מדובר במעשה מכוון או בטעות? רב הנסתר על הגלוי.

במקביל, בתקשורת הטורקית ניתחו את ההופעה של ערן זהבי ולא היו יכולים להישאר אדישים. הישראלי, שלפני שהגיע לפ.ס.וו. הוזכר כמועמד מוביל להצטרף לפנרבחצ'ה, עמד במרכז תשומת הלב, כאיש ש"חיסל" את גלא, ובין היתר כמי שסימל את הפספוס הגדול של פנר.

"זה פספוס ענק של פנרבחצ'ה. זהבי היה החלוץ הפנוי הטוב ביותר שיכול היה להגיע אליה בקיץ שעבר, והיא לא הצליחה להחתים אותו", נכתב בטורקיה, "זהבי עדיף על כל החלוצים של פנרבחצ'ה, וראינו את זה אתמול. אתמול מול היריבה הגדולה, גלא, זהבי עשה דבר גדול עבור אוהדי פנרבחצ'ה".

"לזהבי היה חוב לאוהדי פנרבחצ'ה", הוסיפו בטורקיה, "החוב הזה נסגר. עכשיו הוא החזיר להם אחרי כל החיזורים שלהם ברשתות החברתיות בקיץ שעבר".

מעבר לכך שהביס את גלאטסראיי, בטורקיה התרשמו מהיכולות המגוונות של הישראלי: "חשבנו שהוא חלוץ, אבל הוא שיחק כמו פליימייקר לכל דבר. חילק כדורים וניהל את המשחק של פ.ס.וו, זה היה משהו שאי אפשר היה לעצור".