"אספר לכם משהו על לחץ": הפרופורציות של יאניס

אחרי שקטע רצף של שני הפסדים, מאמן מכבי תל אביב פתח במונולוג. דורסי: "בנדר הראה שיש לו את המנטליות הנכונה". ג'ונס: "כשהפצועים יחזרו נהיה קבוצה שלמה ומסוכנת יותר"

רועי כהן
רועי כהן  13.11.20 - 06:44
תחילת כתבה

מונולוג יווני. אחרי שקטע רצף של שני הפסדים ביורוליג עם ניצחון גדול על ז'לגיריס קובנה - במה שהיה ללא ספק המשחק הכי טוב העונה של מכבי תל אביב - יאניס ספרופולוס התייחס לממד הלחץ שקבוצתו נתונה בו לנוכח המאזן השלילי, והכניס דברים לפרופורציות. 

"בואו אני אספר לכם משהו על לחץ", פתח המאמן היווני במונולוג והוסיף: "לחץ זה כשמישהו יקר לך שוכב בטיפול נמרץ וחולה בקורונה. לחץ זה לאבד את העבודה שלך בגלל הקורונה ואין לך איך להאכיל את הילדים ואתה לא יודע מה יקרה מחר. אנחנו מתעסקים בכדורסל, זה לא לחץ, אנחנו רק צריכים לעבוד קשה".

ברוכים הבאים. שמונה משחקים לקחו למכבי תל אביב, להופיע באופן רשמי וסופי לעונת היורוליג. אחרי שני ניצחונות לא משכנעים במיוחד, וחמישה הפסדים שארבעה מתוכם באו בתום משחקים צמודים, האלופה סוף-סוף הגיעה למשחק ו"הרגה" אותו מההתחלה, ולא השאירה לז'לגיריס סיכוי ולו הקטן ביותר, במה שהוא ללא ספק המשחק הטוב ביותר של הצהובים מתחילת העונה.

במכבי מרוצים במיוחד מהעובדה שאת הניצחון הזה הביאו שחקנים שעד כה התקשו להשתלב בקבוצה, וזאת בלשון המעטה. דראגן בנדר הציג יכולת קטסטרופלית מהרגע שהגיע, אבל אתמול החזיר עם שורה סטטיסטית שאולי לא נראית משימה מדי - 11 נקודות ו-3 ריבאונדים ב-18 דקות, אבל הריצה המטורפת של הצהובים התחילה כשהוא עלה מהספסל, ומדד הפלוס מינוס התעורר על הצד של הפלוס עם 16+ כשהוא על הפרקט. גם שפת הגוף שידרה משהו אחר, יותר ביטחון ויותר נחישות.

"דראגן נתן את המשחק הכי טוב שלו העונה, ג'ונס נתן את המשחק הכי טוב שלו, גם עוז בלייזר", אמר ספרופולוס בסיום, "אני חושב שהיה לנו את המשחק הקבוצתי הכי טוב מתחילת העונה. כולם שיחקו עם הלב ונתנו הגנה מצוינת, ומה ששינה את הכל היה המהלך שבו 3-4 שחקנים השתטחו על הפרקט והראו עד כמה המשחק הזה חשוב להם".

טיילר דורסי, שהוביל את קלעי מכבי עם 16 נקודות, הוסיף: "עם החיסרון של אותלו ידענו שאנחנו צריכים את החבר'ה האחרים. שחקן כמו בנדר הראה שיש לו את המנטליות הנכונה, והוא הגיע מוכן ומילא תפקיד חשוב. כולם שיחקו טוב, וזה בא לנו בתזמון טוב לפני מחזור כפול קשה בספרד. זו עונה ארוכה ועוד יבוא היום שאנחנו נובס, אבל הערב (אמש) שיחקנו את המשחק הכי טוב שלנו מתחילת העונה".

אחרי משחקו הטוב, עם 15 נקודות, כריס ג'ונס בחר להסתכל קדימה וסיכם: "אנחנו נמשיך לעבוד קשה ויש למה לחכות כי כאשר החבר'ה הפצועים יחזרו אנחנו נהיה קבוצה שלמה יותר ומסוכנת יותר".