פדרר: הרגשתי טוב, עד שהיו לו 2 נקודות משחק

השווייצרי שרד מותחן כדי לעבור את מונפיס ולעלות לחצי גמר אליפות ארה"ב: "זה היה משחק מיוחד, מדהים לנצח ככה". הצרפתי: "הפסדתי, הכל סבבה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.14 - 13:53
פדרר. מצא דרך חדשה לנצח (getty)
פדרר. מצא דרך חדשה לנצח (getty)
תחילת כתבה

פעם, רוג'ר פדרר לא היה צריך להיגרר לדרמות במשחקים שכאלה. אבל עכשיו, כשהוא בן 33, הפנומן השווייצרי צריך להתאמץ הרבה יותר, וזה בדיוק מה שקרה הלילה (בין חמישי לשישי). פדרר חזר מפיגור שתי מערכות, הציל שתי נקודות משחק ועלה לחצי גמר אליפות ארה"ב עם 6:4, 6:3, 4:6, 5:7, 2:6 על גאל מונפיס הצרפתי.

"זה פשוט בלתי ייאמן לנצח משחקים בצורה הזו בגראנד סלאם", אמר פדרר, המדורג 3 בעולם, "ניצחתי משחקים גדולים אחרים במקומות אחרים, אבל בהתמודדות של הטוב מ-5, להציל נקודות משחק נגד גאל באווירה כמו שהייתה הערב, זה בהחלט היה מיוחד".

השווייצרי הודה שבמהלך המשחק הוא לא האמין שמונפיס מסוגל להשלים את העבודה: "חשבתי שקו הסיום היה רחוק מדי עבור גאל. ידעתי שאני מסוגל לשחק טניס טוב יותר. התחלתי טוב, כך שבעצם הרגשתי בסדר גמור, אבל אז כשהייתי בפיגור שתי נקודות משחק, זה היה הרגע בו כבר לא הרגשתי כ"כ טוב".

"אני לא בטוח שאי פעם הצלתי נקודת משחק במייג'ור", סיכם פדרר, שיפגוש את מארין צ'יליץ' בחצי הגמר, "אם זה לא קרה, אני מאושר במיוחד שזה קרה היום, כי ידעתי שאני מסוגל ליותר אחרי שתי המערכות הראשונות. האמנתי שאני יכול להפוך את הקערה על פיה מרגע שהתחיל הסט השלישי, ואני כ"כ מאושר שהקהל נכנס לזה".

מונפיס בן ה-28, מנגד, לא נשמע כ"כ מתוסכל מההפסד הדרמטי: "הייתי קרוב לנצח, נכנסתי למשחק שלי, נצמדתי לטקטיקה שלי במכות. הזדמנות שכזו לא מגיעה הרבה פעמים. הפסדתי, הכל סבבה. שיחקתי את הטניס הכי טוב שלי, כך שזה בסדר".