הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אושרה בקשתה של אקשיברובה לייצג את ישראל

הטניסאית ייצגה בעבר את אוזבקיסטן: "חלום שהתגשם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.17 - 09:58
(איגוד הטניס)
(איגוד הטניס)

תגיות: טניס

תחילת כתבה

הפדרציה הבינלאומית לטניס (ITF) הודיעה כי אישרה בקשתה של ולדה אקשיברובה לייצג את נבחרת ישראל בגביע הפדרציה, כך הודיע איגוד הטניס. הבקשה הוגשה שכן חוקי ה-ITF קובעים כי טניסאית איננה יכולה לייצג שתי מדינות שונות, ואילו אקשיברובה שיחקה בעבר עם נבחרת אוזבקיסטן. "חיכיתי לחדשות האלו במשך המון זמן", אמרה הטניסאית, "אני מאושרת, נרגשת ושמחה, זה חלום שהתגשם".

על פי הודעת ה-ITF, הכלל לפיו יכולה שחקנית לייצג מדינה אחת בלבד אינו תקף במקרה של אקשיברובה, שכן החוק נכנס לתוקף בשנת 2015, לאחר שייצגה את אוזבקיסטן במסגרת משחקי גביע הפדרציה. בנוסף, קבעו נציגי הפדרציה הבינלאומית לטניס שהבקשה שלה לייצג את ישראל נובעת מתוך רצון אמיתי לייצג את המדינה אליה היא קשורה רגשית בשל מוצאה היהודי וההיסטוריה של משפחתה, שהיגרה לאוזבקיסטן לאחר השחרור ממחנה הריכוז במהלך מלחמת העולם השנייה.

אקשיברובה בת ה-28 מדורגת במקום ה-419 בעולם. בשנה האחרונה זכתה בפיוצ'ר איסטנבול, הגיעה לגמר בפיוצ'ר אנטליה והעפילה ל-6 חצאי גמר בטורנירי פיוצ'ר אחרים. בעקבות ההחלטה היא רשאית לייצג את ישראל בגביע הפדרציה, וזאת כמובן בכפוף להחלטת קפטנית הנבחרת, ציפי אובזילר.