הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "חולם שאבדיה וליף ישחקו בנבחרת"

המאמן הלאומי במסע"ת: "אופטימי לגבי הגעת שחקני היורוליג"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.10.21 - 12:00
תחילת כתבה

פחות מחודש אחרי שמונה רשמית לנבחרת ישראל, גיא גודס דיבר לראשונה היום (שני) במסגרת תפקידו החדש. כזכור, המאמן שיוביל את הכחולים לבנים באליפות אירופה 2022, החליף בתפקיד את עודד קטש, שעזב בטונים צורמים את המשרה אחרי שלוש שנים. האתגר הראשון שלו ושל חניכיו יהיה בעוד חודש וחצי (25.11) כאשר יפגשו את פולין במוקדמות גביע העולם בכדורסל.

"אני מאוד מתרגש לשבת כאן, לאחר שנבחרתי למאמן נבחרת ישראל", פתח גודס, "אני רוצה להודות לכל ראשי האיגוד וגם למכבי ראשון וליו"ר יצחק פרי, שנתנו את ברכת הדרך, זה לא מובן מאליו, וחשוב לי להגיד את זה. זה כבוד אחרי הרבה שנים של עשייה, מהשחקן גדלתי בנבחרות ישראל. להגיע לכאן ולשמש כמאמן הבוגרת של ישראל זה המון אחריות, צריך לעשות את העבודה כמו שצריך. יש פה חבר'ה צעירים, זו נבחרת עם בסיס טוב והצלחות".

"המטרה היא לקחת את זה צעד נוסף קדימה", המשיך, "נעשה את המקסימום כדי להגיע להצלחות הכי טובות שאפשר. יש פה דור שהתעצב, הנבחרת הזו רצה ביחד כבר וזה יתרון עצום. יהיה הרבה יותר להיכנס בעזרת השילוב בין הוותיקים לצעירים".

על המטרות שלו ביורובאסקט 2022: "קל לשבת עכשיו ולהגיד מה יהיה באליפות אירופה בקיץ. אנחנו לא יודעים איזה סגל יהיה ומה יקרה עד הקיץ. זה כל הזמן משתנה ודינמי. אתה לא יודע מי יגיע. החלום שלנו שדני אבדיה וטי ג'יי ליף יגיעו למשל. אי אפשר לדעת מה יהיה".

לגבי שינויים אפשריים בסגל: "אני לא יודע לגבי שינויים פרסונליים, יותר נכון לשבת ולשמוע את הדעות ואת העצות, נראה את הכושר של השחקנים ונחליט מי יתאים לנו מבחינה מקצועית. תמיד יש קושי בבחירות בגלל שלפעמים לוקחים את זה אישית. אני מבין את זה, הייתי שחקן וזה חלק מהביזנס. ההחלטות פה לא אישיות אלא מקצועיות".

גודס גם התייחס לסוגיה המורכבת של הגעת שחקני היורוליג והיורוקאפ: "נצטרך למצוא את הפתרון בנוגע לשחקנים האלה. כל שחקני הנבחרת מאוד רוצים להיות חלק ממנה וחלק מהחלומות האלה. אני אופטימי לגבי כל מי שיש לו בעיה כזו או אחרת".

על שיתוף פעולה עם המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, פיני גרשון: "עבדתי עם פיני גרשון במכבי ת"א. אני תמיד שמח לעבוד עם מישהו עם כל כך הרבה ניסיון. זה יתרון גדול שיש מישהו כזה באזור, יש לו הרבה ידע ואנחנו נקשיב לו".