הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "מה שיש לפניני אין להרבה שחקנים"

הקפטן הוותיק הרשים את המאמן: "מקווה שהצעירים ילמדו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.21 - 21:15
זה לא היה קל, אבל הסתיים עם ניצחון. גל מקל חוגג (דני מרון)
זה לא היה קל, אבל הסתיים עם ניצחון. גל מקל חוגג (דני מרון)
תחילת כתבה

זה לא היה קל בכלל, אבל נבחרת ישראל בכדורסל רשמה הערב (חמישי) ניצחון 61:69 על נבחרת פולין ופתחה ברגל ימין את קמפיין מוקדמות מונדובאסקט 2023 . מאמן הנבחרת, גיא גודס, יכול לסמן וי על הופעת הבכורה שלו על הקווים. מיד לאחר המשחק המאמן החדש וקפטן הנבחרת, גיא פניני, סיפרו על התחושות שלהם.

הראשון לדבר היה פניני: "וואו, היה משחק ארוך, קשה ומתיש. הם באו להוציא אותנו מהקצב והשטף שלנו וזה הצליח להם בהתחלה. היינו מוכנים, ידענו שהמאמן שלהם אוהב לעשות קומבינציות בהגנה ועדיין היה לנו קשה לשחק מול זה, אבל בסופו של דבר הצלחנו, שמח עשינו את המהלכים הנכונים בסופו של דבר".

לאחר מכן הוא נשאל מה גרם לשינוי מהפתיחה הרעה וענה: "אני חושב שפשוט הבנו מול מה אנחנו משחקים וידענו שנצטרך לשחק יותר אגרסיבי. התאמנו את עצמנו אליהם בהתקפה שלנו ולא איבדנו כדורים כמו בהתחלה וזה גרם לנו לנקודות קלות. חטפנו 61 נקודות, אז כנראה ששמרנו ממש טוב".

המאמן החדש עלה לראיון ופירגן לקפטן הוותיק: "גיא פניני חשוב לכדורסל הישראלי. מה שיש לו בגיל 38 אין להרבה שחקנים, מקווה שהשחקנים שמשחקים איתו ילמדו מהדברים הקטנים. הוא יודע איפה לעמוד, איפה למסור וזו הגדולה שלו, שאפו".

"כל משחק בתחילת חלון הוא קשוח" ,סיכם גודס את המשחק עצמו, "הם היו מאוד אגרסיביים, אבל הספסל עלה ונתן לנו אנרגיה. הצלחנו לסגור את הפער והשתלטנו מהרבע השני עד סוף המשחק. אני מאוד מרוצה מההגנה שלנו כקבוצה, היו לנו מעט טעויות, בכל מקרה זה ניצחון מאוד חשוב".

המאמן גם סיפר על התחושות לאחר המשחק הראשון על הקווים הלאומיים: "החבר'ה קיבלו אותי בחום ואהבה זו הרגשה מדהימה לנצח יחד איתם ולצלוח משחק קשה ביחד, מפה אנחנו צריכים לצאת קדימה".

"בכדורסל כשיש לך תוכנית לפעמים הן הולכת ישירות לזבל", ניתח מנקודת מבטו, "היינו בסיטואציה לא פשוטה, שהפולנים נתנו את האגרוף הראשון. היינו צריכים להגיב חזרה וזה התחיל עם הגארדים ולחץ על כל המגרש, זה גרם לצד השני ללכת אחורה. בכל אופן, ים שיחק טוב מאוד, עם החלטות בהנעת הכדור ומסירות טובות, הוא נותן שקט לשחקנים האחרים שלידו. יש לנו הרבה שחקנים כאלו. היום זה היה ים וגיא, במשחק הבא אולי שחקנים אחרים. יש לנו שחקנים מנוסים וטובים".