הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כבוד: כסף לכרם פרימו באליפות העולם

כמעט ועשתה היסטוריה. הג'ודאית בת ה-16 שחזרה את ההישג של אחותה גפן, וסיימה במקום ה-2 באליפות העולם עד גיל 21, במשקל עד 57 ק"ג, אחרי שהפסידה באיפון בגמר ליריבה מרוסיה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.10.21 - 15:08

תגיות: כרם פרימו

כמעט ועשתה היסטוריה. הג'ודאית כרם פרימו (עד 57 ק"ג)  זכתה היום (חמישי), במדליית כסף באליפות העולם עד גיל 21. בכך, היא שיחזרה את ההישג של אחותה, גפן פרימו.

כשהיא נרגשת לאחר ההישג המדהים, פרימו סיפרה: "ניצחתי ארבעה מתוך חמישה קרבות, הפסדתי בגמר, רציתי לסיים בראש הפודיום אבל אני יודעת שנתתי את כל כולי", היא המשיכה ושיתפה, "כל תחרות אני באה לתת את הכל ואני שמחה על הזכייה במדליות האלה", התייחסה גם למדליה באליפות אירופה האחרונה.

פרימו בת ה-16 היא אלופת אירופה עד גיל 21 וכן אלופת אירופה לקדטיות. היא עלתה אוטומטית לסיבוב השני בתחרות שם ניצחה את קריזה מהונגריה. בשמינית הגמר התמודדה מול הצרפתייה פאווז. הקרב נכנס לניקוד זהב, שם פרימו המשיכה לתקוף והצליחה להפיל את יריבתה באיפון. ברבע הגמר חיכתה לה גרץ' השוויצרית, וגם אותה היא הטילה באיפון ועלתה לחצי הגמר.

בחצי הגמר פרימו פגשה את אלקינה מרוסיה. הקרב היה שקול, אבל אז 20 שניות לסיום ארבע הדקות הצליחה הישראלית להטיל את הג'ודאית מרוסיה באיפון ולעלות לגמר, שם הפסידה בעקבות טעות שעלתה לה באיפון.

שני הרשקו, מאמן נבחרת הנשים, סיפר: ״מדליה איכותית ומרשימה, כרם ספורטאית אדירה, לוחמת ללא פשרות עם מחוייבות אין סופית לעבוד קשה ולהתקדם, כרם זוכה במדלית הכסף באליפות העולם עד גיל 21 אחרי זכיה בשתי מדליות זהב מרשימות באליפויות אירופה עד גיל 18 ועד גיל 21".

"כרם היא תוצר של עבודה ופרוייקט צעירות מיוחד שהתחיל מיד אחרי ריו 2016 במסגרת האקדמיה למצויינות במכון וינגייט, כרם ושורה נוספת של ספורטאיות הפרוייקט הנ״ל יובילו את נבחרת הנשים בשנים הקרובות. אני גאה מאוד בכרם על יום תחרויות מעורר השראה, בכל צוות נבחרת הנשים ובספורטאיות הנבחרת. נבחרת הנשים ממשיכה לעשות היסטוריה בדרך לפריז 2024".

משה פונטי, יו"ר איגוד הג’ודו:  ״הישג מדהים לספורטאית מדהימה שמציגה יכול מרשימה וקוטפת מדליה אחרי מדליה. ברכות לכרם, שעוד צפוי לה עתיד מזהיר, לשני הרשקו ולצוות האימון של נבחרת הנשים״.