לאונרדו: "רוצים לשמור על הכוכבים שלנו"

ניימאר ואמבפה, הרכש ומה לגבי מסי? היום שאחרי בפ.ס.ז'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.05.21 - 07:52
תחילת כתבה

שנה נוספת חלפה בלי שפאריס סן ז'רמן תצליח לעמוד ביעד הגדול ביותר שלה - זכייה בליגת האלופות. ואחרי שבעונה שעברה היא נעצרה בגמר, הפעם גם את ההישג הזה היא לא הצליחה לשחזר והודחה כבר בחצי הגמר מול מנצ'סטר סיטי. ולצד המאבקים שעוד נותרו בליגה ובגביע, בבירת צרפת כבר מתכננים את 2021/22.

למרות האכזבה, לא צפוי זעזוע בעמדת המאמן. מאוריסיו פוצ'טינו, שהחליף במהלך העונה את תומאס טוכל, ימשיך בתפקידו במטרה להיות חלק מבניית הקבוצה, ובתקווה שבעונה שאותה הוא יפתח על הקווים, דברים ייראו טוב יותר.

המטרה הגדולה ביותר של הבעלים הקטארים ונאסר אל חלאיפי בקיץ הקרוב היא להשאיר בקבוצה את שני הכוכבים הגדולים ביותר שלה, קיליאן אמבפה וניימאר, הן מסיבות מקצועיות והן לקראת המונדיאל הקרוב שיתקיים בנסיכות המוסלמית. למרות שהוא מקפיד לציין בכל הזדמנות שטוב לו בקבוצה, אלוף העולם הצרפתי דחה כבר מספר פעמים הצעות לחידוש חוזהו, שיסתיים בקיץ 2022. ככל שחולפים הימים כך גוברות השמועות סביב אמבפה ורובן המכריע קשור לריאל מדריד.

אם לא יושג הסכם בין הצדדים, יהיה מעניין לראות אם פ.ס.ז' תחליט למכור את אמבפה בקיץ הקרוב כדי לא לאבד אותו בחינם בקיץ הבא, או לשמור אותו בכל זאת אצלה. אפשר מסקרנת נוספת שעלתה לאחרונה היא שהכוכב אומנם יחתום על חוזה חדש, אך עד 2024, כך שהוא גם יהיה שחקן הקבוצה בזמן המונדיאל בקטאר, וגם ישאיר לעצמו את האפשרות לעזוב פתוחה בקיץ שיגיע לאחר מכן, שנה לפני תום חוזהו החדש.

בגזרת ניימאר, לאחרונה נראה שהכל מוכן לקראת חתימה על חוזה חדש בקבוצה עד 2026. עם זאת, לאחרונה מספר דיווחים עקשניים בספרד טוענים שז'ואן לאפורטה נחוש לאחד מחדש את הברזילאי עם ליאו מסי בברצלונה, כרכש הגדול שלו לקיץ, דבר שדוחה בינתיים את החתימה על החוזה החדש בפ.ס.ז'. "כבר אמרתי שאני מאושר כאן", אמר לאחרונה במסיבת עיתונאים כנשאל על החוזה. "הרבה יותר טוב מאשר בעונות הקודמות. עדיין יש לי זמן ונעשה את הטוב ביותר עבור כולם". בכל מקרה, אם תשאלו את אל חלאיפי, אין פה שום צל של ספק - שניהם יישארו שחקני פ.ס.ז' גם בעונה הבאה.

אחרי ההדחה, המנהל המקצועי לאונרדו, התייחס שוב לעתידם של ניימאר ואמבפה באופן אופטימי. "כעת זה לא הזמן לדבר או להודיע על משהו, אנחנו רוצים לשמור על הכוכבים שלנו", הבהיר הברזילאי. "צריך להיות גאים במה שעשינו, הצלחנו לצאת מסיטואציות לא פשוטות בעונה הזו ואני אופטימי לקראת העתיד. פוצ'טינו הגיע רק לפני מספר חודשים, כל הפרויקט הזה רק החל".

ואם כבר שמו של מסי הוזכר, אין ספק שבעונה החולפת קפטן ברצלונה קושר רבות למעבר לעיר האורות, אך לאחרונה ובעיקר מאז חזרתו של לאפורטה, נראה שחלה תפנית בעלילה והישארותו בקטלוניה נראית מוחשית מתמיד. אם זאת, במקרה שבכל זאת לא יושג הסכם על חוזה חדש עם בארסה, אל תתפלאו אם פ.ס.ז' תחזור להיות אפשרות אמיתית עבור הפרעוש, במיוחד אם אמבפה יעזוב את בירת צרפת. קפטן בכיר נוסף מהליגה הספרדית שעשוי להגיע הוא סרחיו ראמוס, שיסיים בעוד פחות מחודשיים את חוזהו בריאל מדריד, אך לפחות כלפי חוץ, בינתיים לא נראה שנעשה צעד בנושא.

שם קצת פחות נוצץ שעשוי להגיע הוא הקטור ביירין. אלסנדרו פלורנצי יסיים את ההשאלה שלו בקיץ הקרוב, והמגן הקטלאני שצפוי לעזוב את ארסנל הוזכר באופציה מוחשית לאייש את צד ימין של ההגנה הפריזאית. מויסה קן צפוי לסיים את ההשאלה ולחור לאברטון, בעוד מושאל אחר, דנילו פריירה, ימשיך בקבוצה מאחר שלפ.ס.ז' יש חובת רכישה שלו מפורטו תמורת 16 מיליון יורו.