הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

איטליה: המילטון בפול, הצמד של פרארי אחריו

הסקודריה תחגוג במירוץ הביתי? רייקונן יזנק שני, פטל שלישי. רוזברג רק 4

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.09.15 - 16:22
פרארי חולמת על ניצחון ביתי (getty)
פרארי חולמת על ניצחון ביתי (getty)

תגיות: פורמולה 1

אין מקום בו חשוב לקבוצת פרארי לנצח יותר מאשר במסלול מונזה, ויכול להיות שבסוף השבוע הנוכחי זה יקרה. כצפוי, בתום מקצה הדירוג היום (שבת), לואיס המילטון תפס שוב את הפול פוזישן בגרנד פרי האיטלקי, אבל ההפתעה היא בשני המקומות שאחריו על הגריד: הם שייכים לקימי רייקונן (2) וסבסטיאן פטל (3).

עם זמן של 1:23.397 ב-Q3, המילטון השיג את הפול פוזישן ה-7 ברציפות וה-11 מתוך 12 מירוצים השנה. בניגוד לחברו לקבוצת מרצדס, ניקו רוזברג, הבריטי בחר להשתמש במנוע של 2016 וההבדלים היו ברורים - הגרמני יזנק רק מהמקום הרביעי. רוזברג השתמש במנוע שכבר עבר שישה מירוצים השנה.

אבל הסיפור באיטליה, כאמור, הוא פרארי. בתמיכת האוהדים המקומיים הנלהבים, רייקונן השיג מקום בשורה הראשונה של הגריד לראשונה מאז מירוץ סין ב-2013. "אני חושב שהפתענו את עצמנו קצת", אמר הפיני, "ננסה לתת עוד יום טוב גם מחר".

בפרארי יקוו להפתיע את המילטון ולגנוב ניצחון ביתי, אבל פטל נותר ריאליסטי: "זה המירוץ הביתי שלנו ומותר לחלום, אבל צריך לנסות להישאר ריאליסטים. מרצדס מהירים מאוד".

את המקום החמישי על הגריד תפס פליפה מאסה מוויליאמס, ואחריו בן קבוצתו ואלטרי בוטאס. סרחיו פרס (פורס אינדיה) יזנק שביעי, לפני רומן גרוז'אן (לוטוס), ניקו הולקנברג (פורס אינדיה) ומרכוס אריקסון (סאובר).