הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סין: רוזברג יזנק ראשון, המילטון אחרון על הגריד

פול פוזישן ראשון לגרמני ב-2016. אכזבה גדולה לבריטי שסבל מתקלה

בועז קורפל
בועז קורפל  16.04.16 - 10:58
ניקו רוזברג. פול פוזישן ראשון ב-2016 (getty)
ניקו רוזברג. פול פוזישן ראשון ב-2016 (getty)

תגיות: פורמולה 1

מקצה הדירוג של גראנד פרי סין נערך היום (שבת) כשבמוקד שלו ניקו רוזברג סיים ראשון והשיג פול פוזישן ראשון בשנת 2016, בעוד לואיס המילטון איכזב כשלא הצליח לקבוע את הזמן הרצוי ב-Q1 וייאלץ לזנק מחר במירוץ מהמקום האחרון בקו בזינוק.

מקצה הדירוג היום היה רצוף בתקריות ואירועים, כולל התרסקות בפתיחה של פסקאל ורלין הגרמני, שגרם להוצאת דגל אדום. בהמשך, לואיס המילטון נאלץ לפרוש בגלל תקלה במנגנון החשמלי של המנוע שלו (ERS) ובכך למעשה, כאמור, נקבע שהוא יזנק במירוץ מחר מהמקום האחרון בקו הזינוק. קבוצת פרארי כבשה את המקום הראשון והשני בחלק השני של מקצה הדירוג, כאשר רוזברג בהחלטה טקטית יצא עם צמיגים קשים שישמשו אותו מחר בזינוק.

ההתרחשות הדרמטית בחלק השני של היום הייתה התפרקות הגלגל הקדמי השמאלי של ניקו הולקנברג מקבוצת סהרה פורס-אינדיה. לאחר מכן, בחלק השלישי של מקצה הדירוג, כבש רוזברג את המקום הראשון עם התוצאה הטובה ביותר, כאשר שני הנהגים של פרארי ביצעו טעות על המסלול שמנעה מהם לשפר את הזמן בשניות האחרונות. ההפתעה של החלק האחרון במקצה הדירוג הייתה שייכת לדניאל ריקרדו מקבוצת רד בול, שהצליח לבצע את ההקפה המהירה ביותר שלו היום ועל כן הוא יזנק מחר מהשורה הראשונה לצידו של רוזברג.

מזג האוויר מחר אמור להיות נוח והמירוץ שיוזנק ב-09:00 שעון ישראל צפוי להיות מרתק במיוחד נוכח הפערים הקטנים בין ארבע המכוניות הראשונות וכמובן הניסיון של לואיס המילטון למזער נזקים ולהגיע עמוק יותר אל הנקודות.