דוידוב הורחק למשחק, ניר קלינגר וצרפתי נקנסו

המהומה באשדוד נגמרה בלא כלום. הקשר לא ישחק מול הפועל חיפה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.09.14 - 18:28
הרחקות באשדוד. ויתרו להם בפתיחת העונה (איל אסייג)
הרחקות באשדוד. ויתרו להם בפתיחת העונה (איל אסייג)
תחילת כתבה

ליגת ווינר רק נפתחה בשבת האחרונה אבל כבר היום (רביעי) בית הדין של ההתאחדות לכדורגל נכנס לפעולה, כשבמוקד מ.ס אשדוד ועירוני ק"ש. מאמן מ.ס. אשדוד, ניר קלינגר ועוזרו גיא צרפתי (העמדה ראשונה לדין בקריירה), עמדו לדין בגין התנהגות בלתי הולמת (יציאה מהאזור הטכני) וספגו קנסות. צרפתי ספג קנס על סך 1,000 ש"ח, קלינגר ספג קנס על סך 2,000 ש"ח. אלכסנדר דוידוב עמד לדין על העימות עם טוברנו פינאס והורחק למשחק אחד בפועל ומשחק אחד על תנאי.

פינאס טוברנו מק"ש ואלכסנדר דוידוב מאשדוד עמדו לדין בשל פגיעה בשחקן יריב - על העימות ביניהם לקראת סוף המשחק (על פי דו"ח השופט דוידוב ניסה לחנוק את טוברנו, שבחזרה הכה אותו בחזה). פינאס יצא זכאי, כאשר קשר אשדוד, שהורחק בכרטיס אדום לא ישחק מול הפועל חיפה בשבת, משהו שכבר היה ידוע מראש.

גם ירו בלו עמד לדין על התנהגות בלתי הולמת (לפי דו"ח השופט במחצית בלו ניסה לתקוף את וובה בראון, עליו ביצע עבירה, ואמר לו: 'אני אהרוג אותך'). ההכרעה בעניינו נדחתה.

ג'קי בן זקן, בעלי אשדוד, הגיע גם הוא ללוות את אנשיו ופתח ואמר: "המשחק מלכתחילה היה די חם, ואני ניסיתי לחשוב למה זה קרה, ופתאום הבנתי. זו הפעם הראשונה שמגיעים לבית הדין ארבעה מהצוות שלנו, אנחנו בדרך כלל אחת מקבוצות ההוגנות. זה היה המשחק הראשון אחרי הלחימה שהייתה לנו בקיץ, ויכול להיות שההתנהגות הזאת הייתה התפרצות של כל מה שקרה בקיץ".

לגבי היציאה מהאזור הטכני של קלינגר וצרפתי, הראה בן זקן תצלומים של האזור הטכני שמעידים שהוא קטן מדי וכן תצלומים של ברק בכר שנמצא מחוץ לאזור באותו משחק. לטענתו של בן זקן הגודל של האזור הטכני לא מאפשר הישארות בתוכו לאורך כל המשחק. "למשחק הבית הקרוב נרחיב את האזור הטכני בצורה כזו שנוכל לשמור על האזור הטכני", אמר בן זקן. 

בשלב הזה גם קלינגר התפרץ ואמר: "אני דורש זיכוי מוחלט, גם לי וגם לצרפתי כי זה לא ייתכן שאנחנו לא נצא מהאזור הטכני. אם כך, צריך להרחיק אותי מכל משחק".

בלו הכחיש את כל הטענות נגדו. לגבי העימות בין דוידוב לפינס, השניים טענו כי דוידוב תפס אומנם בחולצתו של פינס, אך זו הייתה תפיסה רגילה שקורת במהלך כל משחק, וכי מי שבכלל דחף את דוידוב היה רוצ'ט. בק"ש ביקשו מהדיין, ישראל שמעוני, לבטל את ההרחקה האוטומטית של פינס.