הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוגג: "יוסי בניון יקבל את ההחלטה על מינוי המאמן"

יממה לאחר פרישתו של הכוכב, הבעלים של בית"ר י-ם התייחס למינויו כמנהל מקצועי: "הוא קיבל ממני את הרושם איך הקבוצה צריכה להראות. מקווה שיקרין את כל התכונות הטובות שלו בתפקיד החדש". על העונה שהייתה: "נכנסנו לסחרור, אולם הפקנו לקחים"

גיל לוין
גיל לוין  12.04.19 - 07:00

תגיות: משה חוגג

תחילת כתבה

משה חוגג לא בוחר בכל יום להתראיין. אבל אחרי הניצחון על הפועל ת"א שכמעט הבטיח סופית את ההשארות של בית"ר, פרישתו של יוסי בניון ומינויו למנהל מקצועי, בחר הבעלים לשתף את ערוץ הספורט על הנעשה במועדון. בראש ובראשונה התייחס לחדשות האחרונות בנוגע לבניון.

"יוסי הוא גדול שחקני ישראל בכל הזמנים", סיפר חוגג, "עבורי זו זכות גדולה מאוד, גם להנות ממנו כדורגלן וגם בפרק ב' שלו. ראיתי את יוסי משחק בב"ש כנער ואני זוכה לראות אותו בפרישה. זו זכות גדולה".

מה יהיו סמכויותיו? "האחריות על כל הקבוצה הבוגרת תהיה של בניון. זה אומר שהוא יקבל את ההחלטות מי יהיה המאמן ויבחר את הצוות המקצועי. הוא קיבל ממני את הרושם של איך אני רוצה לראות את המועדון, באיזה צורה אני רוצה שנשחק ולאן אנחנו רוצים להגיע".

ההשפעה של בניון: "האישיות של בניון מקרינה על חדר ההלבשה ועל כולם. כולם מכבדים אותו. הכישרון שלו לא מוטל בספק, אבל גם מוסר העבודה והמנטליות שלו לאורך השנים לא פחות גדולים מהכישרון. מקווה שיקרין את כל התכונות הטובות עלינו".

על התקציב: "אף פעם האג'נדה היא לא לבזבז הרבה כסף. אם נצליח למצוא שחקנים מוכשרים אז נעשה את זה. ליוסי יהיה חופש מוחלט בעניין המקצועי".

סיכום העונה: "היתה עונה מאוד מאכזבת. בסופו של דבר בהתחשב בתקציב ובסגל השחקנים היה צריך להוציא הרבה יותר. לא הצלחנו. הפקנו הרבה לקחים. כסף זה לא ערובה להצלחה. לא מעט מועדונים כמו בני יהודה ונתניה מצליחים עם תקציבים נמוכים יותר, אבל עם מחשבה וניסיון. גם בית"ר בעבר הצליחה בתקציבים צנועים ואין שום סיבה שלא נצליח לעשות את אותם הדברים ואפילו מעבר לזה".

מה לא עבד העונה? "היתה בעיה באיזון של הקבוצה וההכנה שלנו לפתיחת העונה. עברנו מחנה אימונים תוך כדי משחקי הליגה וזה היה בעייתי. נכנסנו לסחרור שלא הצלחנו לצאת ממנה. בעונה הבאה אנחנו נהיה מאוזנים יותר ומפוקחים יותר. אני בטוח שנצליח הרבה יותר".