אבוקסיס: "חשבתי שלהגיע להפועל ב"ש יהיה אחרת"

העזיבה של אלונה ברקת ("התאכזבתי, אבל היא לא נטשה"); המצב של האדומים ("אני לא מתחרט, עדיין חושב שהגעתי למועדון גדול") והאש שסופג ("מי שמחפש לבקר ימצא על מה מתחת לבלטות"). המאמן דיבר על התקופה ומשוכנע: "עדיין אפשר לבנות קבוצה טובה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.05.20 - 22:00
תחילת כתבה

במשך שנים, יוסי אבוקסיס ייחל לקפיצת המדרגה ומעבר לקבוצה גדולה. בינואר היה נראה שזה סוף כל סוף קורה והוא נכנס לנעליים של ברק בכר בהפועל באר שבע, אבל אז הגיע משבר הקורונה, העזיבה של אלונה ברקת והמון אי ודאות במועדון האדום. למרות זאת, בראיון למגרש פתוח הוא עדיין ניסה להיות אופטימי ומשוכנע שהטוב עוד לפניו ולפני המועדון.

"כולם עברו טלטלה גדולה בגלל הקורונה. הגעתי באמצע העונה וחשבתי שאפשר לעשות דברים יפים", הכריז אבוקסיס בראיון ל"מגרש פתוח" והודה: "מאוד התאכזבתי מעזיבתה של אלונה ברקת, אבל לזכותה ייאמר שגם עכשיו היא דואגת שהמועדון ימשיך להתנהל בצורה יפה ורוצה שתהיה קבוצה טובה. לא נוותר ונרצה לסיים בצורה הכי טובה את העונה הזו".

"אלונה לא נטשה, היא עזבה. משפחת ברקת ממשיכה לדאוג למועדון, אסי רחמים ממשיך לנהל וגם הגיע איתי בן זאב, שנראה בחור רציני", טען מאמן הפועל ב"ש בתוקף. "חשבתי שלהגיע למועדון כמו הפועל ב"ש יהיה אחרת. אני לא מצטער ואני עדיין חושב שהגעתי למועדון גדול. עזיבתה כן עוצרת את ההתקדמות, אבל הכרתי אנשים מדהימים במערכת והיא מסודרת. אני לא אשב ואבכה, נצטרך לעשות את הטוב ביותר שלנו".

בין לבין, נאלץ אבוקסיס להתמודד עם ביקורות בנוגע ליכולות האימון שלו וההתאמה לקבוצה גדולה, אבל הוא לא מסתכל עליהן: "מי שנמצא לפרגן ימצא מתחת לבלטות, ומי שרוצה להעביר ביקרות גם ימצא שם. אני שנים בכדורגל ומנסה ללמוד. ההגעה לב"ש הגיעה בטיימינג לא הכי טוב בגלל עזיבת אלונה, אבל עדיין אפשר לעשות קבוצה טובה עם התקציב הזה".

ועם כל הכבוד לביקורות שספג, שחקני הפועל ב"ש הם אלה שעמדו במרכז הסערה עם המחלוקות הבלתי נגמרות בנוגע לקיצוץ שכרם. "לא פשוט לשחקנים תוך כדי העונה לדבר על קיצוצים, אבל אמרתי להם שכולנו נצטרך לשנות מחשבה במגרש ולתת 100%", סיפר המאמן. "נצטרך לעשות סוויץ' גדול בראש לשחקנים, להגיד שיש לנו מטרות, לסיים את העונה בצורה חלקה ואז לראות לגבי ההמשך. הייתי שחקן לא פשוט לשים את כל הדברים בצד, מי שירצה להיות ווינר ולזכות בגביע העונה - צריך לשים הכל בצד. זה לא פשוט אבל זה חלק מהאופי של השחקנים לעשות מה שצריך".

"מגיע כל הכבוד למנהלת, להתאחדות ולכולם. כולם הראו רצון לחזור לשחק", הוסיף המאמן בנוגע לחזרה לשגרה. "הכדורגל זה משהו מיוחד וראינו את זה. מעולם לא הייתה לי פגרה כל כך ארוכה, גם כשחקן וגם כמאמן. זה היה קשה לשחקנים, נתנו להם תוכנית אימונים אבל מה שעושים בבית זה לא מה שאפשר לעשות במגרש".

ולמעשה, החזרה של הפועל ב"ש למגרשים חוותה ביממה האחרונה איום עם מחלתו של ניב זריהן והחשש שהוסר עם הגילוי שאינו חולה בקורונה. "חיכיתי לראות כל דבר בפלאפון וקיבלנו את הבשורה שחיכינו לה, אולי כבר מחר יחזור לאימונים", דיווח אבוקסיס. "חשבנו כבר על בידוד וכל חבר שפגש אותי נהיה מודאג, לאנשים משעמם בימים אלו ולפעמים יש ספקולציות אז חיכיתי להודעה הסופית והכל בסדר".

על המשחקים ללא קהל אמר אבוקסיס: "מאוד שונה. עם קהל ההוראות רובן לא נשמעות והשחקנים רחוקים, אז במשחקים האלו שומעים הכל. זה קשה מאוד בלי קהל ואין כדורגל ללא קהל אבל צריך לדעת לסיים את העונה. אולי בסיבוב השני של הפלייאוף יהיה קהל כי אנחנו רואים שהמצב משתפר".

ולסיום נשאל המאמן מהן המטרות להמשך העונה: "קודם כל להגיע למקום השלישי, אנחנו מרחק חמש נקודות מבית"ר ובשבת יהיה משחק שישנה את הכיוון שלנו לטובה או שבאמת נתמקד רק בגביע. אם נעשה תוצאה טובה המקום השלישי יהיה בהישג יד, אנחנו שתי קבוצות טובות וחזקות, בית"ר נראו טוב מאוד במשחקי האימון, אבל אנחנו צריכים לשחק כמו במשחק גביע ולא כמו מול מכבי חיפה שנראינו רע מאוד".