"טוואטחה אמר שבישראל ישחק רק במכבי חיפה"

הירוקים לא מתרגשים מההתעניינות של ב"ש. וגם: שועה לאן?

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.09.20 - 07:05

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

בעוד הצוות המקצועי ושחקני מכבי חיפה מרוכזים במשימה החשובה ביום חמישי נגד טוטנהאם, השדרה הניהולית מנסה לסגור את הסגל של ברק בכר כאשר טאלב טוואטחה וירדן שועה הם השמות החמים במערכת בימים האחרונים.

אחת המטרות המרכזיות של חיפה היא החזרתו של הבן האובד מבולגריה, אך בשלב זה לודוגורץ מקשה על המעבר ולא מאפשרת למגן להשתחרר ללא תמורה. בתוך כך, לודוגורץ תתארח מחר (חמישי) במסגרת פלייאוף הליגה האירופית אצל דינמו ברסט וההערכה היא שהדחה של הבולגרים תוביל לצמצום הסגל שלה. יש לציין כי טוואטחה לא זוכה מפאבל ורבה להערכה מקצועית רבה והמגן שיחק העונה עד כה 151 דקות בלבד בכל המסגרות. על אף שהוא נרשם למשחק נגד ברסט, ההערכה היא שהוא לא יכלל בסופו של דבר בסגל של הקבוצה.

בתוך כך, בכרמל לא התרגשו מההתעניינות של הפועל באר שבע בליגיונר. גורם במועדון הסביר את הסיבה לכך: "טוואטחה הבהיר לנו שבישראל הוא ישחק רק בקבוצה אחת וזו מכבי חיפה". יש לציין כי הירוקים אופטימיים שהמגן יגיע בסופו של דבר, במתווה שיהיה מקובל על שני הצדדים. במידה והמגן השמאלי ישוב לישראל, הדבר עשוי לסלול את דרכו של יהב גורפינקל להפועל חיפה, שעשויה לצרפו בהשאלה.

במקביל, הירוקים עדיין לא פתרו את סוגיית ירדן שועה ולמרות זאת, בחיפה החליטו שאסור לפעול בפזיזות בנושא זה. על אף שיעקב שחר קיבל אמש הצעה ממשה חוגג בסך 700 אלף יורו תמורת חלקו בכרטיס, הוא דחה אותה משום שלדעתו היא נמוכה מדי. הירוקים ממתינים להצעה שתספק אותם ודורשים כרגע 1.4 מיליון יורו, הסכום ששולם עבור החלוץ. למרות זאת, הקבוצה מוכנה להיכנס למו"מ עם קבוצה שתתקרב לסכום המבוקש.