אין כדור בשער: דאגה בפ"ת מהבצורת ההתקפית

המלאבסים יעשו מאמץ לצרף חלוץ. הערכה: עבדה יישאר עד הקיץ

גיל לוין
גיל לוין  08.01.21 - 08:57
תחילת כתבה

לא כך קיוותה מכבי פתח תקווה לצאת לפגרת הקורונה הכפויה. שקט צורם שרר אמש (חמישי) בחדר ההלבשה של המלאבסים, אחרי ההפסד 2:0 להפועל כפר סבא באצטדיון המושבה, כשלראשונה העונה הם רושמים רצף שלילי של שלושה משחקים ללא ניצחון. בעקבות כך, התרחקו הלוזונים מפסגת הטבלה אותה הכירו היטב בסיבוב הראשון.

מעבר לאיבוד הנקודות, מה שמדאיג יותר את הצוות המקצועי, זו העובדה שהקבוצה מתמודדת עם בצורת התקפית, כשחניכיו של גיא לוזון אמנם מרבים להגיע למצבים, אך כבר שלושה משחקים לא הצליחו לשים את הכדור ברשת. "לא משנה כמה ניסינו, משהו פשוט לא עבד. הכי מתסכל לדעת שהגענו למצבים ואנחנו שווים את השער, אבל בעטנו בדלי", סיפרו בחדר ההלבשה, "יש שחקנים שלא ישנו בלילה אחרי המשחק הזה".

גם גיא לוזון שיתף בתחושות וביקר את שחקניו: "זה היה משחק לא טוב שלנו הגנתית והתקפית. לא היינו שקטים עם הכדור ולפרקים מסוימים כשהנענו את הכדור שגינו בפעולה האחרונה. מבחינה הגנתית היינו חשופים וכפר סבא הגיעה ליותר מדי מצבים, כבשה וניצחה בצדק". אור בלוריאן הוסיף: "זה מאכזב מאוד. אנחנו לא רגילים לזה, היינו רגילים לנצח. אני לא חושב שהסגר מגיע בזמן עבור אף אחד, אבל נמשיך להתאמן ונתקן מה שצריך ונחזור טובים יותר".

בינתיים גובר העיסוק בחלון ההעברות הקרב, כשלוזון מבין כי עליו לחזק את הקבוצה. נכון להיום המטרה העליונה מבחינתו היא חיזוק החלק ההתקפי והבאת חלוץ, כשממשיכים החיפושים אחר שחקן זר על חשבונו של עבדיאל ארויו ששוחרר. גם ג'וסי לופטה עשוי לעזוב ושחקן אחר יגיע במקומו. במקביל נמשכים החיפושים גם בגזרה הישראלית כשכזכור גיא מלמד, בן שהר ואלון תורג'מן על הכוונת.

באשר לליאל עבדה, דינמו קייב עדיין לא השיבה להסכם המתוקן של מכבי פתח תקווה, שסירבה לחתום על סעיפי המשמעת הנוקשים ועושה רושם שהמועדון האוקראיני לא יתפשר. נכון לרגע זה העסקה לא תצא לפועל. בינתיים, על אף הדיווחים על עניין מצד הליגה הטורקית והאיטלקית, אין הצעה שעומדת על הפרק וגוברת ההערכה במועדון כי עבדה ימכר רק בחלון ההעברות בקיץ.