"נדרוש חקירה": מכבי מודרה מפגישה חשאית?

מנכ"לית האלופה לא הוזמנה לבית ברקת לדיון זכויות השידור

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  07.04.21 - 18:36

תגיות: ליגת העל

תחילת כתבה

שוב, פיצוץ בין מכבי תל אביב והפועל באר שבע: מנכ"לית המועדון, שרון תמם, יצאה היום (רביעי) נגד אלונה ברקת. הטענה - קיום פגישה חשאית בביתה של "אחת מבעלי הקבוצות" למכירת זכויות השידור ודרישה שתיפתח חקירה מקיפה כתוצאה מ-"התנהלות לא תקינה שמניעיה אינם ברורים".

מדובר בפגישה שנערכה ב-26 בפברואר, אליה הוזמנו 11 מתוך 14 המועדונים הגדולים. הקבוצות היחידות שלא קיבלו הזמנה הן בני יהודה, מכבי נתניה ומכבי תל אביב - כמו גם נציגים ממנהלת הליגות והליגה הלאומית.

"חמור מכך", כתבה תמם, "אנחנו מבינים שבמהלך אותה פגישה, נעשתה שיחת טלפון ישירה לאלי עזור מ-'צ'רלטון' על מנת לדון בהסדרים הפיננסיים של מכירת זכויות השידור. עוד למדנו כי בפגישה הסודית, נציגי הקבוצות התבקשו לחתום על מכתב המיועד ליושב ראש המנהלת ובו הם מביעים את הסכמתם להעביר את ניהול המשא ומתן על מכירת זכויות השידור לידיהם של ארבעה אנשים ספציפיים".

"מלבד חוסר תום הלב הברור בעצם הדרתם המכוונת של מכבי תל אביב ושני מועדונים נוספים מליגת העל, המניעים מאחורי פעולות אלה, מעלים שאלות ותהיות רבות. אנו מאמינים כי הפורום המתאים והיחיד לדון ולקבל החלטות מהותיות עבור הליגות הוא פורום ה-18 של המנהלת.  בצורה כזו, בין היתר, יוצרים חזית מאוחדת, שהיא אופטימלית להשגת תוצאות הוגנות וישרות, גם פנימית וגם חיצונית".

"אין ספק שלא ניתן להשיג תוצאות כאלו באמצעות פגישות חשאיות. לא נקבל שום דרך פעולה שונה מאשר הליכים הוגנים, נכונים ותקינים. אנחנו קוראים לחקירה מקיפה של הפעולות הנ״ל, על מנת לקבוע האם כתוצאה מהתנהלות לא תקינה זו וקיום הפגישה נעשה מעשה לא חוקי ועל מנת לקבוע מה הנזק שנגרם בעקבות פעולות אלו לערך ולכדאיות של זכויות השידור בטווח הארוך. יש לעשות כל מאמץ על מנת להשיב את היושרה ואת השוק החופשי של הליך מכירת זכויות השידור".

"מגיע למנהלת לקבל הכרה על העבודה שנעשתה לפני הקורונה ובמיוחד במהלך 12 החודשים האחרונים והקשים בצל ההתמודדות עם מגפת הקורונה על מנת לסייע למועדונים לנווט ולצלוח יחד ובצורה הטובה ביותר את התקופה המאתגרת הזו. החודשים הקרובים יהיו קריטיים בדרך להחזרת ענף הכדורגל להילוך גבוה. אנחנו לא יכולים לדמיין מצב בו ערעור סמכויות המנהלת יכול אי פעם לשרת את האינטרס של הליגה או כל מועדון פרטני, קל וחומר לא בנקודת  זמן זאת".

"אנחנו אמנם יריבים על כר הדשא ולא תמיד חולקים את אותם האינטרסים מחוץ למגרש, אבל זה לא יכול להצדיק בשום מצב חציית קווים של אמון וכבוד בין מועדונים תוך כדי פגיעה במשאב ההכנסות העיקרי של המועדונים. מכבי תל אביב לעולם לא תהיה צד להסכם או לכל סיכום אחר שהוא תוצאה של פעולה המתבצעת בחוסר תום לב".

"אנו מאמינים כי הפורום המתאים והיחיד לדון ולקבל החלטות מהותיות עבור הליגות הוא פורום ה-18 של המנהלת.  בצורה כזו, בין היתר, יוצרים חזית מאוחדת, שהיא אופטימלית להשגת תוצאות הוגנות וישרות, גם פנימית וגם חיצונית."

תגובת בעלי הפועל באר שבע, אלונה ברקת: "מכרז זכויות השידור נכשל והוחלף ע"י יוזמה להקמת ערוץ אינטרנטי עצמאי מרובה סיכונים וחשיפות כלכליות שלא נוסה ע"י שום מנהלת בעולם, דבר שמעמיד בסכנה את עתיד הכדורגל הישראלי ומעלה תהיות על הדרך שבה נוהל המכרז.

בעלי הקבוצות שלא עמדו מאחורי היוזמה נפגשו במטרה לגבש אלטרנטיבה שפויה ואחראית להצלת המכרז ועתיד הכדורגל הישראלי. בסוף הפגישה נשלח מכתב רשמי ליו"ר המנהלת בבקשה לכנס את הדירקטוריון כדי לדון בנושא.

צר לנו על התגובה של מכבי תל אביב, יחד עם זאת אנחנו בעד הצעתם לחקירה בתנאי שתקיף את כל הליכי המכרז ושתתבצע על ידי גוף חיצוני ואובייקטיבי דוגמת משטרת ישראל."

גילוי נאות: ערוץ הספורט הינו בעל עניין בנושא