הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ראפי תובע את הפועל ת"א ב-2.5 מליון ש"ח

השוער, כיום במ.ס. אשדוד, טוען להפרת הסכם באופן חד צדדי

גיל לוין
גיל לוין  07.05.21 - 11:41
תחילת כתבה

גל התביעות נגד הפועל תל אביב נמשך. שוערה של מ.ס. אשדוד, יואב ג'ראפי, תובע בהליך בוררות את המועדון האדום ביותר מ-2.5 מיליון ש"ח, זאת לאחר שהפועל הפרה לטענתו את חוזהו שנחתם לארבע עונות, כאשר לאחר עונה בלבד הודיעה לו על סיום ההתקשרות באופן חד צדדי ובטונים צורמים.

על פי מסמכי הבוררות, שמתנהלת בפני הבורר עורך הדין חנוך קינן, ביוני 2019 נחתם בין הפועל ת"א לאשדוד הסכם השאלה רב-שנתי, במסגרתו הוחלט כי ג'ראפי יושאל לאדומים לתקופה בת 4 עונות, כאשר בחוזה מתן אופציה להפועל לרכוש את השוער ולמ.ס אשדוד בלבד למכור את השחקן או לנהל משא ומתן עם קבוצה אחרת להשאלה נוספת.

בשל התפרצות נגיף הקורונה קיצצו בהפועל ת"א את שכרו של ג'ראפי באופן מוסכם בין מרץ ועד מאי 2020, לאור העובדה כי למועדון לא הייתה אפשרות להמשיך בפעילות ספורטיבית. אך בחודש יוני באותה השנה שלח המועדון לשחקן הודעה במסגרתה הודיעו לו כי עליו לבחור תוך 7 ימים בלבד מתווה מתוך שתי אפשרויות לשינוי תנאי העסקתו, אשר מהותם הפחתת שכר משמעותית.

בהפועל ת"א, שלא ניסו לנהל מולו משא ומתן כלל בנושא, הודיעו לו פחות מחודש ימים מאוחר יותר באמצעות מכתב רשמי כי הוא משוחרר והינו שחקן חופשי אשר רשאי לאתר לעצמו מועדון אחר, וזאת לטענת המועדון בשל התפשטות נגיף הקורונה וקשיים כלכליים.

כזכור, מאותו הרגע חיפש ג'ראפי קבוצה וכמעט חתם בהפועל חדרה, אך בסוף חזר למ.ס אשדוד כשוער שני במועדון, זאת לאור העובדה כי רועי משפתי כבר תפס את אפודת השוער הראשון. כמו כן, שכרו ירד משמעותית. על פי השחקן, ההתנהלות של המועדון האדום גרמה לו לנזקים כלכליים ותדמיתיים כאחד. כזכור, תביעות דומות הוגשו גם על ידי חברו לעמדת השוער אריק ינקו ושחקנים נוספים, כמאור בוזגלו, מוטי ברשצקי ורז כהן.

בתוך כך, השחקן תובע מהאדומים את שכרו המוערך ב-2.5 מיליון ש"ח משלוש העונות על פי החוזה שהוסכם, בניכוי מה שירוויח בתקופה האמורה במועדון אחר. לצד זאת, ידרוש השחקן גם מאות אלפי שקלים נוספים שמקורם בהתחייבויות הפועל ת"א בחוזהו לתשלום רכב והוצאות נסיעה, הוצאות מגורים, תנאים פיננסיים כמו דמי חופשה ודמי הבראה וכן גם פיצויים בגין הליך פיטורים שאינו כדין לרבות אי קיום שימוע, פגיעה במוניטין ועוגמת נפש.

בהפועל תל אביב בחרו שלא להגיב לידיעה.