הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הם מ-פ-ח-ד-י-ם: מכבי חיפה היא המועדון הגדול בארץ

העשור הגרוע הסתיים באליפות ענקית ועשור של בשורה חדשה מתחיל. צריך להמשיך בכל הכח לעבר אירופה והעונה הבאה. למנף את האליפות הזאת לשנים ארוכות. הטור של ניסן קניאס

ניסן קניאס
ניסן קניאס  31.05.21 - 20:10

מי שלא היה בסמי עופר אמש (ראשון), לא ראה שמחה מימיו. עיר שלמה ומדינה חגגו עם מכבי חיפה את תואר האליפות שכל כך מגיעה לה. אליפות עוצמתית של מועדון ענק שהיה שרוי בתרדמת של עשור שלם. שלא היווה פקטור במירוץ לאליפות.

אני מגחך בכל פעם שאני שומע, במיוחד מאזור המרכז, שמכבי חיפה זה מועדון לוזר. זה עיוות של המציאות. לכל קבוצת כדורגל יש תוחלת חיים לסגל ואחרי האליפות האחרונה שלה ב-2011, מכבי חיפה מכרה את כל נכסיה וליהקה שחקני רכש בינונים מכל ליגת העל. מיץ' גולדהאר ואלונה ברקת נכנסו לכדורגל שלנו וקנו כל שחקן ישראלי איכותי שפנוי וקשה לחזור מזה. תשאלו את ליברפול. 30 שנה לקח לה לחזור ומנצ'סטר יונייטד מדשדשת בליגה בלי אליפות עשור שלם.

אתמול, מבחינת מכבי חיפה זה נגמר. העשור הגרוע הסתיים באליפות ענקית ועשור של בשורה חדשה מתחיל לדור אוהדי סמי עופר, שהוא מדהים. משפחות שלמות, סבא, אבא ובן, אמא ובת שמגיעות לכדורגל בדיוק כמו באנגליה, מבליטות את העוצמה של המועדון הזה. מבחינת מכבי חיפה, היא לא יכולה להבליח. אין אליפות ומנוחה על זרי דפנה. יש להמשיך בכל הכח לעבר אירופה והעונה הבאה. למנף את האליפות הזאת לשנים ארוכות.

על המקהלה ניצח העונה ברק בכר. הוא ניווט את הספינה הזאת גם כאשר היו גלים גבוהים והים לא היה נח. מעונת קורונה דרך אירועי הדרבי הקשים ומלחמה עם החמאס ועד לאליפות מכבי חיפה יצאה מכל משבר יותר מחוזקת. שלד שחקני הבית תמיד היה פקטור בעונות אליפות גדולות בשנות השמונים תשעים וראשית המיליניום וגם היום נטע לביא, ארד ואבו פאני מהווים שלד נפלא לשנים רבות. זה הבסיס להצלחה במכבי חיפה לאורך ההיסטוריה.

בנוסף, שחקני הרכש התחברו למרקם הקבוצתי האדיר. "חיים" רודריגס לב ונשמה, שרי מנהיג, קפטן אמיתי ומעל כולם עומר אצילי, שחקן הקלאץ' של מכבי חיפה. עוד שנים רבות יגידו אוהדי מכבי חיפה תודה למיץ' גולדהאר על רכש אדיר. בשנות התשעים זה היה קלינגר. שחקן שובר שוויון, שעשה את הכיוון ההפוך ושבר את ליבם של אוהדי מכבי חיפה ועכשיו זה אצילי, ששובר את הלב לאוהדים הצהובים.

מכבי חיפה מודל 2021 מרגישה טוב, במצב מצוין כחדשה, בדרך לייצר עשור בשליטתה. אנקדוטה קטנה: מכבי חיפה זכתה באליפות הראשונה שלה בשנת 1984 ומאז היא זכתה ב-13 אליפויות, מספר האליפויות הגבוה ביותר בכדורגל הישראלי בתקופה זו. מועדון לוזר? זו המצאה של אלה שמ-פ-ח-ד-י-ם כי הענק הירוק חוזר ופה להישאר לתמיד. מועדון הכדורגל הגדול בישראל - עובדה!

הכותב הינו פאנליסט ברדיו חיפה