הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מחכה לרכש: התכניות של בית"ר ירושלים

הקבוצה מהבירה הולכת לקיץ לא ברור: הבכירים עזבו, והרכש עדיין לא מגיע. אז מה מתכננים בבית וגן? בנייה על הישראלים הקיימים, ובעיקר - הזרים כמקור לישועה. תמונת מצב עדכנית

תומר לוי
תומר לוי  01.07.21 - 21:51
תחילת כתבה

על הרבה דברים אפשר להתווכח, אבל באשר לדבר אחד אין ספק: קצת יותר מחודש לפני פתיחת הליגה, בית"ר ירושלים מוצאת עצמה בעמדת נחיתות משמעותית. בזמן שהמועדונים הגדולים האחרים - מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל באר שבע ואפילו הפועל תל אביב - כולם מתחמשים ומחזקים את הקבוצה, בית"ר - שהיתה במצב הכי גרוע מבין "חמש הגדולות" - דווקא הביאה הכי מעט חיזוק. למעשה, רק שחקן רכש אחד הוצג בינתיים הקיץ - המגן עמית כהן, שהגיע מבני יהודה. שאר האפשרויות הולכות ומצטמצמות, ככל שהקיץ מתקדם.

הדוגמא הקלאסית היתה של אבי ריקן, שבית"ר רצתה מאוד, אך זה בסופו של דבר בחר להישאר במכבי ת"א. בתחילת הקיץ, בית"ר בנתה על שלושה פליטים ממכבי תל אביב - איתי שכטר, איתן טיבי וריקן - ובסופו של דבר, לא הצליחה להביא אף אחד מהם. כך שלמעשה, בית"ר עשויה לעלות לפתיחת העונה ללא אף רכש ישראלי בכיר - וזה אחרי אחת העונות הקשות בתולדות המועדון, שהסתיימה בפלייאוף התחתון ובמקום העשירי בטבלה.

ואם לא די בכך, הרי שבית"ר איבדה לא מעט שחקנים משמעותיים: עידן ורד, אלירן עטר, עלי מוחמד ושי קונסטנטין - כולם עזבו, כשגם עם אורי מגבו ודור אלו בית"ר מתקשה לסכם. העזיבות הותירו ואקום לא קטן בקבוצה: בעונה החולפת, השחקנים שעזבו היו שווים 21 מתוך 40 השערים שבית"ר כבשה. במידה וגם ירדן שועה (7 שערים ו-6 בישולים) יעזוב, המספר יעלה ל-34. כאן צריך לציין, שתמורת סכומים גבוהים - גם שחקנים נוספים יכולים להיות על המדף, בהם זרגרי, שועה ומיכאל אוחנה.

אז על מי בעצם בית"ר אמורה לבנות? ארבעה ישראלים בכירים נשארו בסגל: איתמר ניצן, אוראל דגני, אביאל זרגרי וירדן שועה. במקביל, נמצא גם מיכאל אוחנה - שהתקשה לחזור בעונה החולפת, אבל אם יחזור לכושרו הרגיל, בית"ר ללא ספק תרוויח כישרון גדול. אז בהינתן הידלדלות הסגל הישראלי, בית"ר מכוונת לזרים - זו המשימה העיקרית שניצבת בפני המנהל המקצועי אלי אוחנה והמאמן ארווין קומאן.

משה חוגג הודיע לאוחנה לפני שבוע כי הוא יגדיל את התקציב להבאת זרים, ובית"ר רוצה שחקנים בשלוש עמדות: בלם, קשר וחלוץ. ברור שבכולם יצטרכו לפגוע, כדי לשדרג את הקבוצה. זאת, כמובן, בנוסף לארבעה זרים שימשיכו מהעונה שעברה: מתאוסיניו, מרקו ינקוביץ' וסנטיאגו אוקאמפוס שנשארים, וגלאופילו האסלביינק שאמור לצאת בהשאלה (מה שיפנה מקום לשלושה זרים נוספים במכסה).

עתידה של בית"ר לוט בערפל, לפחות נכון לעכשיו. רק אחרי החתמת השחקנים הזרים, באם יגיעו, נדע לאן בית"ר תוכל להגיע. בהתחשב במצב כרגע, המקום העשירי - שם סיימה הקבוצה בעונה שעברה - נראה ריאלי מאוד.