הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לוי: "ב"ש חזקה, והיא תהיה חזקה מאוד"

המאמן התכונן לחיפה במסע"ת. דדיה: "אני ראוי לנבחרת"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.09.21 - 16:30
תחילת כתבה

אחרי שהשיגה 0:2 יוקרתי על מכבי תל אביב במחזור שעבר, הפועל באר שבע תנסה להמשיך את היכולת הגבוהה והמומנטום החיובי מול משוכה גבוהה לא פחות - מכבי חיפה. האדומים מהדרום ינסו לגבור על אלופת המדינה בסמי עופר לראשונה במסגרת הליגה מאז אפריל 2017, אז ברק בכר היה זה שעמד על הקווים של האורחת.

אגב, במפגש ההוא עומרי גלזר פתח בשערם של הירוקים, בעוד בן שהר שימש כחלוצה של באר שבע. בראשון הקרוב, השניים יצפו או ישתתפו במשחק מהצד השני. בכל מקרה, הקבוצה מבירת הנגב מדורגת כעת במקום השני בטבלה עם שמונה נקודות אחרי ארבעה מחזורים, בעוד האלופה רביעית עם שבע נקודות. המשמעות: ניצחון אדום יפתח פער משמעותי עבור רוני לוי וחניכיו, הפסד יוריד אותם בוודאות מהמקום השני.

תחילה, המאמן התייחס לקושי של קבוצתו בסמי עופר. "אנחנו משתדלים בלי קשר ליריבה תמיד להשתפר. זה משחק אחר, תנאים אחרים. אנחנו עובדים בכל האספקטים - מנטלי, מקצועי ופיזי ונגיע הכי מוכנים למשחק", סיפר לוי והוסיף, "אנחנו קבוצה רצינית, מאורגנת וחזקה. תמיד רוצים להיות דומינטטיים, להתקיף וללחוץ. יש סיטואציות משתנות ויריבות שונות, נעשה הכל כדי לגרום לקהל שלנו לשמוח".

הערב (22:00), יערכו הירוקים משחק בברלין מול אוניון המקומית. זה לא סוד שמכבי חיפה תנסה לחלק עומסים לקראת המפגש עם האדומים. "אנחנו פחות מסתכלים על מה עושה היריבה לקראת המשחק. נלמד אותה ונתכונן, אבל ההחלטות שלהם הן שלהם. זה משחק חוץ קשה מאוד, איצטדיון ביתי עם קהל גדול - חיפה היא יריבה מאוד איכותית", התייחס המאמן והוסיף לגביי הכוח העיקרי של האלופה - המצבים הנייחים: "אנחנו נערכים לזה. מנסים ללמוד את היריבה, נתייחס לזה במלוא הרצינות ונהיה מוכנים".

מי שיפגוש לראשונה את האקסית באיצטדיונה הביתי הוא ניקיטה רוקאביצה, כשהמאמן התייחס גם לחוסרים בסגל שלו בראשון: "מלבד טיבי ומיכה, אני חושב שרוב הסגל יהיה לרשותנו. כמובן שעבור ניקיטה לחזור לסמי עופר אחרי 5 שנים נהדרות זה יהיה מרגש, אני כבר התרגלתי. תמיד נחמד לחזור למגרש כזה. אבל אנחנו מרוכזים במשחק ובהפועל באר שבע".

על חוסר הסבלנות עם חלק מהזרים: "העונה היא ארוכה מאוד, אנחנו רק במחזור הרביעי. מהר מאוד מכתירים אותנו ואחרי זה אומרים שאנחנו חלשים. צריך סבלנות. להרבה שחקנים לוקח זמן להתחבר, לוקח זמן להכיר אחד את השני, לוקח לנו זמן ללמדו את השחקנים והציוותים הנכונים. בוודאות - ב"ש חזקה והיא תהיה חזקה מאוד.
חשוב לי להיצמד לצמרת, אפשר לעשות דברים נהדרים גם אם יהיו ימים קשים ופחות נעימים".

בשלב זה ולמרות הסגל הרחב, המאמן סירב להצהיר שקבוצתו רצה לאליפות: "ישבנו בקיץ, הצוות המקצועי עם ברדה ואלונה, ניסינו להחליף את הסגל של העונה שעברה ולייצר סגל טוב ביותר. אני לא מתלונן, יש קבוצה טובה וחזקה, יש רעב. חשוב שנעשה את הדברים בצורה טובה כדי שנוכל להיות באיזורים שאנחנו רוצים להיות. אם נהיה בצמרת נוכל לדבר על אליפות".

אחרי המאמן, אור דדיה סיפר על הירידה לספסל והמלחמה לשוב ל-11 של באר שבע: "אחרי עונה בהרכב מצאתי את עצמי בספסל, אבל יש מאמן שמחליט. שמח שכשקיבלתי את ההזדמנות לקחתי אותה בשתי ידיים".

לאחר מכן התייחס המגן ליריבה ולהפסד הכואב בגמר גביע הטוטו. "זה כאב, היינו יותר טובים במשחק הזה. צריך לדעת להתרומם ולצמוח", אמר דדיה והוסיף לגביי ההכנות, "יש המון שחקנים בכירים שעברו דבר או שניים, עברו משברים והצלחות. הם יודעים איך להכין ולעטוף את כולנו, גם הצעירים וגם המבוגרים".

על המטרות של הקבוצה: "היריבה לא משנה - המטרה היא להוציא 3 נקודות ולנצח, גם בסמי עופר".

לסיום, התייחס המגן הצעיר על הרצון להיות חלק מהסגל הלאומי: "זה בונוס, תמיד. אין ספק שאני רואה את עצמי כחלק מנבחרת ישראל".