הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל זריקת חפצים: המחצית השנייה התעכבה

חרפה. צפו: אוהדי הפועל ת"א ובית"ר גרמו להמתנה של 15 דקות בבלומפילד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.10.21 - 21:59
תחילת כתבה

נמאס לנו לראות את התמונות הללו, אבל אין מה לעשות - הן חוזרות על עצמן בין כה וכה. פתיחת המחצית השנייה באצטדיון בלומפילד בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים (0:1) התעכבה בעקבות זריקת חפצים מהיציעים של האוהדים האדומים לכיוון השער של איתמר ניצן ושל האוהדים הצהובים-שחורים לכיוון השער של ארנסטס שטקוס.

המשקיף רונן הרשקו דרש שיישלחו לשם כוחות אבטחה, והיה איום שאם ייזרקו עוד חפצים שיפגעו בשוערים, המשחק ייעצר ולא יחודש. באיחור של רבע שעה המשחק חודש. השופט איתן שמואלביץ' איים להוריד את הקבוצות, אך בסופו של דבר המשחק חודש.

אגב, ילדים שמשמשים כמביאי הכדורים של האצטדיון נקראו לעזרה על מנת לפנות את החפצים שנזרקו.

גורם ממנהלת הליגות אמר לערוץ הספורט: "התנהגות מחפירה של הקהל. המשטרה מתגברת את האבטחה ואם זה יימשך, השופט יקבל החלטה אם להוריד השחקנים מכר הדשא". במנהלת צפויים להעניש את שני המועדונים.

שר התרבות והספורט חילי טרופר הגיב לאירועים: "ההתנהגות החמורה של חלקים מקהל הקבוצות הערב היא חלק משרשרת של אירועי אלימות בלתי נסבלים בספורט בשבועות האחרונים. האירועים האלה הופכים אצטדיון שנועד לשמח ולרגש לשדה קרב מסוכן. אני מתכוון לפעול נגד האלימות בכל הכלים העומדים לרשותי וכבר מחר אפעל על מנת לרתום למאבק באלימות שמתרחשת במגרשים את כל הגורמים הרלוונטיים, בהם המנהלת, ההתאחדות, הקבוצות ומערכות החוק בישראל. לא אנוח עד שנמצא את הדרך למגר את האלימות".

יו"ר המנהלת ארז כלפון אמר בתגובה לאירועים: "אני מתבייש באירועים החמורים ובהפרות הסדר שגרמו הערב עבריינים באצטדיון בלומפילד. אותם עבריינים פוגעים בקבוצות, בעשרות אלפי האוהדים הטובים שהגיעו לאצטדיון, מאות האלפים שצפו בשידור המשחק ומקומם אינו איתנו. נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי למנוע אירועים חמורים מסוג זה. אני קורא למשטרת ישראל להגיע לאותם עבריינים שהתפרעו וזרקו חפצים למגרש ולפעול נגדם ביד קשה".