הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

החל שיווק מיצובישי אקליפס קרוס החדש

גדול יותר, מעוצב יותר ומשוכלל מקודמו. הקרוסאובר היפני נחת בארץ החל ב-155 אלף שקל

ניר בן טובים  25.11.21 - 09:45

תגיות: מיצובישי

תחילת כתבה

יבואנית רכבי מיצובישי לישראל כלמוביל החלה לשווק את האקליפס קרוס 2022, כמעט ארבע שנים לאחר תחילת מכירותיו בישראל ואחרי שנמסר ליותר מ-6,900 לקוחות בארץ. הדגם המעודכן שהוצג בשנה הקודמת ישלים את האאוטלנדר החדש מלמטה וימשיך להציע עיצוב ספורטיבי יותר וביצועים מובחנים, עם עיצוב עדכני ומידות מוגדלות ביחס לדור הראשון.

פרט לאימוץ שפת העיצוב החדשה, 'מגן-דינמי', אליה התוודענו באאוטלנדר, האקליפס קרוס מסתיר צמיחה לא מבוטלת בחלק ממידותיו; האורך גדל בלא פחות מ-14 סנטימטרים ומרווח הגחון עלה ב-2 סנטימטרים ל-20 ס"מ בדגם ההנעה הקדמית ו-21 ס"מ בדגם ההנעה הכפולה. שאר הפרופורציות לא שונות מהותית עם רוחב של 1.81 מ', גובה של 1.7 מ' בדגם ההנעה הכפולה ובסיס הגלגלים הוא 2.67 מ'. 

הרכב ישווק בישראל ב-6 רמות גימור שונות. בציוד התקני שלו (מפרט אינטנס) מגיע עם מערכת קונקטד קאר של כלמוביל בעברית מלאה עם ממשקי אפל ואנדרויד, וויז מובנה,, מסך מגע חדש בגודל 9 אינץ' ברזולוציה משופרת, מצלמה אחורית, חלונות אחורים כהים,  בקרת שיוט, חיישני גשם ותאורה ומערכת שמע ארבעה רמקולים. גרסאות בכירות ומעלה (אינסטייל) מוסיפות גם גג פנורמי, מושבי עור מחוממים וכוון חשמלי, ובקצה העליון דגם פרמיום עם תמה יוקרתית לחלל הפנים, תצוגה עלית ובקרות בטיחות נוספות. דגם אקזקיוטיב מקבל גם כניסה והנעה ללא מפתח, תאורת FULL LED, מערכת שמע ששה רמקולים ועוד.  

מערכות הבטיחות כוללות בלימה אוטומטית עם זיהוי הולכי רגל, בקרת סטיה מנתיב עם תיקון ותאורה אדפטיבית. דגמים בכירים יותר משודרגים עם בלימת חירום עם זיהוי הולכי רגל במהירות משתנה עד 180 קמ"ש, בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית זחילה בפקקים, מערכת לניטור שטח נסתר במראות הצד וכן התרעה על תנועה צולבת מאחור. 

האקליפס קרוס ממשיך עם מנוע ה-1.5 ל' טורבו מחובר אל תיבת הילוכים רציפה CVT עם מספר הילוכים ממוחשבים המדמים חלוקה מדורגת ל-8 מהירויות. ההספק המרבי עומד על 152 כ"ס ו-25 קג"מ החל ב-2,000 סל"ד והתאוצה ל-100 קמ"ש אורכת כ-10.5 שניות ועד מהירות מרבית של 190 קמ"ש. ניתן לשדך את המנוע להנעה קדמית או כפולה בהתאם לרמת הגימור.  צריכת הדלק הממוצעת היא בגזרת ה-11 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת (מעט יותר בדגם ה-4X4 שגם מצויד בבורר נהיגה סלקטיבי עם מספר מצבי אחיזה לנהיגת שטח). 

 המחירים בישראל:

דגם אינטנס - 155 אלף שקלים

דגם אקזקיוטיב - 160 אלף שקלים

דגם פאנורמיק - 171 אלף שקלים

דגם אינסטייל - 172 אלף שקלים

דגם פרמיום - 181 אלף שקלים

דגם אינסטייל הנעה כפולה - 186 אלף שקל