הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הגלגל הסתובב: חיפה גדולה על מכבי ת"א

וגם: מה יהפוך את הצהובים למועמדים לתואר? הטור של קניאס

ניסן קניאס
ניסן קניאס  26.07.21 - 20:15

משחקי אלוף האלופים וגביע הטוטו בדרך כלל לא מנבאים את העתיד, אבל משחק בין מכבי חיפה למכבי תל אביב עם 20,000 צופים ביציעים זה לא משחק שמדלגים עליו. כאן היוקרה נכנסת ונותנת משמעות אחרת. אז הנה כמה מסקנות. הראשונה היא שמכבי חיפה תהיה קבוצה טובה יותר מהקבוצה שלקחה אליפות בעונה שעברה. השניה היא שמכבי תל אביב קבוצה פחות טובה מזו שלא לקחה אליפות בעונה שעברה. זאת אומרת שהפערים בין הקבוצות יגדלו.

שמוליק קראוס שר "איך שגלגל מסתובב לו". גם אוהדי מכבי תל אביב יכולים להתחבר לשיר הזה. לראות את שחקני מכבי ת"א רצים ליציע שלהם בסוף המשחק ומוחאים כפיים אחרי הפסד זה מחזה נדיר, בטח מאז החל עידן מיץ' גולדהאר וג'ורדי קרויף בתל אביב. אך לפני הכל הייתה הצגה של קבוצה אחת -  מכבי חיפה.

צמד המוחמדים, עלי ואבו פאני, הציגו משחק ענק והיו בכל מקום במגרש. שניהם שחקני בוקס-טו-בוקס. אבו פאני אף קינח בשער שרואים מכוכבי כדורגל בליגות בכירות באירופה. שער שמשלב נחישות, עוצמה וטכניקה גבוהה. מומלץ ליענקל'ה שחר להחתים אותו כמה שיותר מהר. בלעדיו מכבי חיפה תהיה שונה. הוא היחיד מרביעיית הקישור החזקה של חיפה שיודע לעשות הגנה והתקפה באותה רמה. מדובר בכוכב כדורגל אמיתי.

על עומר אצילי כבר כתבתי כל כך הרבה דברים, אבל תמיד כיף להחמיא. מדובר בשחקן הכדורגל הטוב בישראל. הוא הצטרף בינואר ולכולם מרגיש שהוא גדל בחיפה. אצילי עושה הכל במגרש ומול מכבי ת"א הוא נגח את הכדור שבן שהר המשיך לרשת והטריד את ההגנה התל אביבית פעם אחר פעם. אין ספק שמדובר ברכש המשמעותי ביותר שעשתה קבוצה ישראלית מאז אולי טוני וואקמה להפועל ב"ש וערן זהבי למכבי ת"א בראשית העשור הקודם. אם אני ברק בכר, אני מאוד אופטימי. בחצי קלאץ', מכבי חיפה נראית גדולה על מכבי ת"א בכמה מספרים. התוצאה עשתה עוול. 0:4 היה משקף יותר.

אם אני פטריק ואן לוון, אני מפחד. יכול להיות שהוא לא מבין את גודל האירוע. מכבי ת"א שלו מציגה קישור של קבוצת תחתית. לא יכול להיות שהוא עולה עם שלושה קשרים הגנתיים - דן גלזר, שחר פיבן ואבי ריקן. מי בדיוק ימסור כדור לעומק? מי יבשל שערים? עד הדקה ה-94 מכבי ת"א לא בעטה למסגרת אפילו פעם אחת, ואם נוסיף את המשחק באירופה, אז ב-190 דקות כולל תוספת זמן היא בעטה פעם אחת למסגרת. זה חלום בלהות שהפך למציאות, אבל אי אפשר לעשות יותר עם קישור כזה.

הייתי מצפה מפטריק להציב את יונתן כהן בקישור במקום פיבן כדי שיהיה ה"עשר" של תל אביב ולשים את חוזז או אלמוג בהרכב. לפחות ככה, מכבי ת"א תיראה כמו קבוצה שבאה לשחק כדורגל. אין מציאות בשוק הישראלים ולכן לא משם תבוא הישועה, וגם כשבוחנים את הזרים שמגיעים לכאן, לא תמיד זה סיפור הצלחה. עפ"י המסתמן, למכבי ת"א יש מקום לשני זרים. אם היא לא תצרף שחקנים ברמה גבוהה, מאוד קשה לי לראות אותה מתמודדת על האליפות מול מכבי חיפה.