הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מבט לעתיד: מי תנצח במשחק בין ב"ש לחיפה?

השתמשנו במנג'ר על מנת לחזות את התוצאה. התשובה בפנים

מתן שקרוב  25.12.17 - 16:18

תגיות: football manager

משחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדוייקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שני) בעוד מספר שעות ייצא לדרך המפגש באצטדיון טרנר בין האלופה הפועל ב"ש למכבי חיפה שנמצאת בעונה קשה מאוד עד כה. לקראת המשחק הערב בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר בערוץ הספורט), החלטנו לתת למשחק " פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

 

ההרכבים הם הרכבים המשוערים של הקבוצות בערב המשחק, והמערכים כוונו להיות אלו שלדעתנו יפתחו בהם המאמנים הערב. בעקבות הנתון שב"ש מעולם לא הפסידה משחק בית בליגה בטרנר, היא קיבלה את היוזמה במשחק ואמורה לשלוט בו גם הערב ללא בעיות גדולות, לכן גם בסימולציית המשחק שלנו נתנו לה את השליטה בכדור.

תסריט מעניין שיכול לקרות גם במשחק הערב וקרה במהלך הסימולציה שלנו: מאור בוזגלו כובש בבעיטה חופשית נגד האקסית הפועל ב"ש. זה אכן קרה בדקה השלישית ובוזגלו העלה את מכבי חיפה ליתרון של 0:1 . לא דבר שאינו יכול לקרות גם הערב.

מכבי חיפה המשיכה להביך את הפועל ב"ש במצבים נייחים , דבר שיכול לעזור לה מאוד גם הערב, אך מהר מאוד המשחק התאזן. במשחקים האחרונים עמרי גלזר מציג יכולת מעט חלשה בשערה של מכבי חיפה. טעויות במשחק הרגל שלו הפכו לשער גם בעזרת המנג'ר, כאשר ניצל מיכאל אוחנה טעות איומה שלו כדי להשוות בדקה התשיעית של המשחק. מיד לאחר מכן גלזר הציל כדור קשה ממליקסון והחזיר קצת מהכבוד הוירטואלי שלו.

הפועל ב"ש תשלוט כנראה במשחק הערב בכדור במספרים גבוהים כמו שהיא עושה נגד כל קבוצה בליגה, וגם המנג'ר נותן לזה חשיבות ומראה כי ב"ש שולטת בכדור יותר במהלך המשחק וזאת בעקבות הקישור החזק שלה. הפועל באר שבע היא קבוצה חזקה שמראה אופי רב מול קבוצות בליגה שלנו ורואים זאת גם בסימולציה, כאשר הרמה של קורהוט לבן שהר הובילה את הדרומיים ליתרון 1:2 ולמהפך עוד לפני תחילת המחצית.

די ברור כי באר שבע לא תפחד ליזום גם אם תיפול לפיגור. במחצית השנייה המשחק הדרדר לרמה נמוכה, דבר שלבטח יתאים לעובדה שהכושר הגופני במכבי חיפה לא מתעלה לרמה גבוהה בשבועות האחרונים והקבוצה לא מצליחה לסיים משחקים בצורה האופטימלית וללא פציעות.

 

בסיומה של סימולציית המנג'ר הזו הפועל באר שבע ניצחה 1:2 את מכבי חיפה במשחק מותח ורב הזדמנויות. לא משנה מה תהיה התוצאה, נראה הערב משחק מרתק עבור שתי הקבוצות.