הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חוזים את העתיד: מי תנצח בין בית"ר לנתניה?

נעזרנו בסימולטור פוטבול מנג'ר על מנת לחזות את התוצאה. מי יכבוש ואיזו קבוצה תזכה? כל התשובות מחכות בפנים

מתן שקרוב  29.01.18 - 16:42

תגיות: football manager

תחילת כתבהמשחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (רביעי) ייצא לדרך המפגש בין מכבי תל אביב למכבי חיפה. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב-5SPORT), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק, ובהתחשב בתוצאות הסימולציות הקודמות שנערכו, אחוזי הדיוק היו גבוהים מהמצופה, כאשר רק שבוע שעבר נחזה כי חיפה תנצח את מכבי 3-1.

למשחק המרכזי הערב מגיעות שתי קבוצות במומנטום שונה לגמרי. מכבי נתניה המארחת לא ניצחה כבר שישה משחקים ונראה כי מגע הקסם שאפיין את העונה שלה החל מעט לדעוך. גם ההדחה מהגביע סימנה אולי את תחילתו של המשבר בממלכה של דראפיץ' וברדה.

אצל בית"ר ירושלים בגזרת הניצחונות הכל בסדר גמור, אבל בגזרת השקט המועדון בסערה אחרי עזיבתו של יוסי בניון והדיווחים על אי שקט בגזרת אוחנה וטביב. עם כל המטענים האלה שתי הקבוצות מגיעות היום למשחק המרכזי בידיעה שהפסד לכל אחת מהן יוביל לעלייה בעומק המשבר. לקחנו את ההרכבים המשוערים ויצאנו בעזרת המנג'ר לבדוק מה מחכה לנו הערב בנתניה.

מכבי נתניה תצטרך את דיא סבע בערב גדול כמו שקיבלה ממנו בתחילת העונה כדי לחזור לעצמה, כאשר הוא וערן לוי מחליפים מקומות כל הזמן בניהם בחלק ההתקפי. למרות הגמישות הטקטית הגדולה מצד שתי הקבוצות, המחצית הראשונה הסתיימה ללא אירועים כלל וכלל מלבד בעיטה חופשית של דיא סבע שהלכה לשום מקום ובכך המחצית הראשונה הסתיימה בתיקו מאופס.

 

גם המחצית השנייה החלה כך אבל בדקה ה-64 טעות של בוריס קליימן, אחת מיני רבות בשבועות האחרונים, החלה התקפה שבסיומה ערן לוי מצא את קוגבנייה והאחרון נגח לרשת. במשחקים האחרונים של בית"ר איתי שכטר פינה את מקומו לוראן בכל הנוגע לכיבוש השערים. בסימולציה הפעם הוא גם סחט פנדל מדודי טירם וגם תירגם אותו לשער השיוויון עשר דקות מהסיום.

בשבוע שעבר כשניתחנו את בני סכנין נגד בית"ר ירושלים, היה זה יעקב בריהון שכבש את שער הניצחון בסימולציה. גם בסימולציה הזו בריהון כבש את שער הניצחון ארבע דקות מהסיום, ומכיוון שבני בן זקן אוהב להשתמש בו בדקות האחרונות של משחקים, אולי אנחנו עומדים לראות משהו מעניין ממנו הערב.

בסופו של דבר בית"ר ירושלים מנצחת בסימולציה 2-1, במשחק צמוד ומעניין, דבר שאם אכן יקרה יוביל למשחק חמישי ללא ניצחון ליהלומים של מכבי נתניה. צפוי לנו משחק מהנה הערב בנתניה ובתקווה גם רב שערים כמו שהראתה לנו הסימולציה הזו.