הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוטבול מנג'ר קבע: מי תנצח במשחק העונה?

נעזרנו בסימולטור של משחק המחשב על מנת לחזות את התוצאה בין מכבי ת"א לב"ש

מתן שקרוב  04.02.18 - 15:04

תגיות: football manager

תחילת כתבהמשחק המנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (רביעי) ייצא לדרך המפגש בין מכבי תל אביב להפועל באר שבע. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר ב-5SPORT), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.
כל הדרכים מובילות לנתניה הערב ככל הנראה, משחק העונה בין שתי הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי ניצב בפנינו וזה משחק שיראה הרבה על הכוונות העתידיות של הקבוצות בנוגע לעונה הזו . גם מכבי ת"א וגם הפועל ב"ש רוצות את תואר האליפות – אבל יותר מזה כרגע, מכבי ת"א רוצה לצמצם את הפער מהפועל ב"ש כדי להישאר במאבק . אחרי הניצחון המרשים של בית"ר ירושלים אמש שתי הקבוצות נמצאות מעט בלחץ מכיוון שמעידה של אחת מהן תוביל את בית"ר לחזור באופן ברור ומשמעי למאבק האליפות. הלכנו עם ההרכבים המשוערים וניסינו לברר מי תצא עם היד על העליונה מנתניה הערב.

המשחק נפתח בסערה ובשער כבר בהתקפה הראשונה שלו, כשמליקסון שנמצא בכושר מצויין סידר נגיחה קלה לבן שהר ואת היתרון האדום בנתניה. העובדה שלבאר שבע יש מרכז שדה חזק יותר, נראתה בבירור בפתיחה כשמי שפתח את הדרך אל השער היה דן אייבנדר במסירה מצויינת. ההתקפות נמשכו כשאחרי בעיטה לא טובה של בלקמן, הפועל ב"ש יצאה למתפרצת אבל גם מליקסון החמיץ בצד השני .

התקפה באר שבעית נוספת הובילה למתפרצת שבסיומה הופל בן שהר המהיר ברחבה, המהירות של שהר תוכל לעזור לו גם הערב לחמוק מההגנה של מכבי ת"א שפחות טובה בשבועות האחרונים. את הפנדל אגב תירגם בן שהר לצמד שלו וב"ש ביתרון כפול. מיד אחר כך , פציעה של ג'ון אוגו אילצה חילוף , אבל לבאר שבע יש את הרכש החדש מרואן קבהא שמוכן על הספסל למקרה ויצטרך להיכנס הערב להופעת בכורה.

מכבי ת"א פתחה את המחצית השנייה בסערה , ובלקמן צימק ל-1:2 מבישול נהדר של קיארטנסון. אם הפועל באר שבע צריכה לדאוג ממשהו, זה שיתוף הפעולה הפורה בין החלוצים של מכבי ת"א שיוכלו להראות זאת גם הערב. עוברת דקה אחת בלבד, ובלקמן שולח רוחב שמיכה נוגח פנימה ומשווה את התוצאה. ארבע דקות במחצית השנייה ומכבי ת"א מחקה את היתרון הכפול של באר שבע. ההגנה של האדומים קורסת כמו שקורה לא פעם לאחרונה.

המשחק המשוגע נמשך כשמליקסון שולח את בן שהר לאחד על אחד מול ראיקוביץ' ושהר לא מתבלבל בדרך אל הרשת. 2:3 משוגע לב"ש ושלושער לחלוץ הישראלי שלה. דאגה נוספת תתווסף לאלופה הערב אם מאור מליקסון ייפצע, כאשר הוא גם הקפטן וגם השחקן הכי חשוב שלה. במשחק שלנו הוא נפצע והוחלף בידי ניב זריהן. לשלושער שלו הוסיף בן שהר בישול לשער נפלא של אייבנדר, שאולי סגר את הסיפור עם 2:4 באר שבעי.


אם המשחק הסוער לא הספיק, לקראת הסיום למכבי ת"א נפצע גם החלוץ המוביל שלה, וידאר קיארטנסון, דבר שבמכבי ת"א בטוח לא יהיו שמחים אם יקרה הערב ללא שום קשר לתוצאה. על פי הסטטיסטיקות שבסימולציה שערכנו, המשחק יהיה התקפי ומלא באירועים, כאשר רוב ההתקפות יגיעו דווקא מן האגפים החזקים יותר בשתי הקבוצות. מכבי ת"א תשלוט יותר בכדור אך ההגנה שלה שהובכה פעם אחרי פעם בסימולציה, תקווה לא להיות מובכת גם בסיומו של ערב בנתניה. מה שבטוח, צפוי לנו משחק מרתק ומעניין כיאה למשחק בין שתי הקבוצות הטובות ביותר בישראל נכון להיום.