גם בברזיל: "תיבות אוצר" מחוץ לחוק

הצעה חדשה משווה בין מכניקות המשחק הממכרות להימורים: "כלים אקראיים בתשלום המבוססים על מזל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.04.21 - 15:17

תגיות: loot box

תחילת כתבה

הסערה סביב "תיבות האוצר" (Loot Boxes) בתעשיית המשחקים ממשיכה, וכעת גם מדינת ברזיל מצטרפת אל החרם עבור אותן מכניקות משחק שנחשבות להימורים. ההצעה החדשה הוגשה על ידי "הארגון הלאומי להגנת ילדים ומתבגרים" (ה-National Association of Child and Adolescent Defense Centers - ANCED) במדינה, והיא כוללת ניסוח המציין כי "מכניקות רנדומליות בתשלום המבוססות על מזל הן למעשה צורה שונה של הימורים" - מה שנחשב מחוץ לחוק בברזיל.

דיווח של אתר הגיימינג הברזיאלי The Enemy מציין כי משרד התובע המחוזי הסכים לקחת על עצמו את התביעה לאחר שראו את חוות הדעת בנושא בהן צויין כי לא ניתן להטיל ספק בקשר בין אותן "תיבות אוצר" להימורים, ועל ההשפעה השלילית שיש להן על ילדים ונוער.

 החברות שנכללו בדו"ח הן אקטיוויז'ן-בליזארד, EA, נינטנדו, קונאמי, Riot Games, מיקרוסופט, אפל, גוגל, סוני' Valve, ו-Tencent הסינית. גם חברת המובייל הברזילאית  Garena נכללה בדו"ח ונגדה הוגש צו המצווה עליה להפסיק את השימוש במכניקות תיבות אוצר עד להודעה חדשה. במידה וההצעה תתקבל ותהפוך לחוק, הקנס היומי הצפוי עבור אותן חברות שישתמשו במכניקות הללו צפוי לעמוד על ארבעה מיליון ריאל ברזילאי , שמסתכמים למעשה בכ-715,500 דולר.

מדינות רבות הצטרפו בשנים האחרונות לביקורת והחרם על "תיבות האוצר" - מכניקות הדורשות מהשחקנים או לחרוש על המשחקים, או לשלם בכסף אמיתי ולפתוח תיבות וחבילות רנדומליות שיספקו עבורם אמצעים להתקדמות במשחק. בבלגיה והולנד אותן מכניקות נחשבות ללא חוקיות, ומדינות כמו אנגליה, ארה"ב, גרמניה כבר החלו לחקור את הנושא לעומק ויצאו בהצהרות כי אכן מדובר במכניקות הדומות באופן מהותי להימורים לא חוקיים.