שבדיה סיימה שלישית עם 1:2 על אנגליה

בפעם השלישית, הסקנדינביות השיגו את הארד במונדיאל הנשים. שער שוויון של ווייט, שחגגה בסגנון 'שתיית התה', נפסל בגלל ה-VAR

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.07.19 - 19:59
(getty, Quality Sport Images)
(getty, Quality Sport Images)
תחילת כתבה

יממה לפני הגמר הגדול של מונדיאל הנשים 2019, הערב (שבת) נערך המשחק על המקום השלישי, בו ניצחה שבדיה 1:2 את אנגליה והשיגה את מדליית הארד.

מדובר בפעם השלישית אי פעם ששבדיה מסיימת שלישית, שכן בכל המפגשים שלה במעמד זה בעבר היא ניצחה. הישג השיא שלה היה הסגנות במונדיאל 2003. מנגד, אנגליה הגיעה לקרב על המקום השלישי רק פעם אחת, במונדיאל הקודם ב-2015, אז ניצחה את גרמניה ורשמה הישג שיא. הפעם היא תסתפק במקום הרביעי בלבד.

קוסובארה אסלאני בת ה-29 כבשה את השלישי שלה בטורניר עם ריבאונד מוצלח לפינה הקרובה בדקה ה-11. סופיה יאקובסן, שחקנית ההתקפה של מונפלייה, הכפילה בדקה ה-22 אחרי בעיטה חזקה ומדויקת בתוך הרחבה לפינה הרחוקה. פרנצ'סקה קירבי מצ'לסי צימקה בדקה ה-31, ובכל שאר המשחק הלביאות פשוט לא הצליחו למצוא את השוויון.

עוד לפני ההפסקה, אלן ווייט כבשה את ה-2:2, אך השער שלה נפסל בעקבות בדיקה ב-VAR שקבעה כי הייתה נגיעת יד לפני כן. ווייט, לה זה שער שני שנפסל בגלל בדיקת שופטי הטלוויזיה, חגגה לפני שקיבלה את הבשורה עם סימון "שתיית התה" שעונה לאלכס מורגן מארה"ב, שעשתה זאת בחצי הגמר. לאחר מכן נודע לה כי השער נפסל, והחגיגה הייתה לשווא.