עד מתי? עימות פיזי בין גולן חרמון להנהלת א. א. פאחם

לאומית: המשכורות לא שולמו, ודין ודברים גלש לאלימות. השחקן: "אני בהלם". אלטר: "לא נעבור על זה בשתיקה"

רז זהבי  30.10.12 - 11:32
בהלם. חרמון (התמונה באדיבות וואלה)
בהלם. חרמון (התמונה באדיבות וואלה)
תחילת כתבהגולן חרמון כבר ידע קריירה ארוכה ומזהירה בליגת העל, כשכיכב בקבוצות כמו בית"ר ירושלים, מכבי נתניה והפועל חיפה, אבל הבלם הוותיק בוודאי ולא שיער מה צפוי לו כשירד לליגה השניה. אחרי שפתח את העונה במכבי אום אל פאחם, חרמון נקלע היום (שלישי) לעימות פיזי אלים, ועוד עם מנכ"ל הקבוצה. עצוב. 

ראשיתו של הסיפור כבר לפני מספר שבועות, כששחקני פאחם נאלצו להשבית את האימונים כמחאה על כך שלא קיבלו משכורות בצורה מסודרת. הבוקר, השחקנים הגיעו למגרש, אולם פעם נוספת סירבו לעלות להתאמן מפני ששוב התבשרו על עיכוב במשכורות. נציגי ההנהלה הגיעו למקום ובינם לבין השחקנים התפתח דו שיח חריף ביותר. בשלב מסויים אחד מנציגי ההנהלה דחף את חרמון, והדברים גלשו במהרה לעימות פיזי.

חרמון דיווח מיידית לארגון השחקנים על כך שהופעלה נגדו אלימות פיזית, ומנכ"ל הארגון אריה אלטר אמר: "אני מתכוון לברר את הנושא עד תום עם שני הצדדים. בשלב זה שמעתי רק צד אחד, אבל או שיעשו סולחה או שגולן יעזוב את הקבוצה ואום אל פאחם תשלם את שכרו עד סוף העונה. לא אעבור בשתיקה על אלימות"

חרמון עצמו הסביר: "במהלך השיחה דיברתי רק בשמי ולא בשם יתר השחקנים. אחד מחברי ההנהלה החליט לעבור לאלימות פיזית. זה לא מקובל עליי, אני בהלם. העברתי את הטיפול בנושא הלאה. המנכ"ל איהב מחמיד הגיב: "א.א. פאחם היא קבוצה מסודרת עם אבא ואמא ובסה"כ מדובר בעיכוב שאותו רצינו להסביר לשחקנים. בזמן שאנחנו שומעים בכל יום על קבוצות מהלאומית כמו הכח וכפ"ס ששובתות ולא מקבלות שכר מתחילת העונה, אני חושב שהגישה של חלק מהשחקנים חצופה".

גם המאמן של אום אל פאחם, איברהים אבו רקייק, הפגין זעזוע מהתקרית: "ברגע שהופגנה אלימות פיזית כנגד שחקן שלי, אני צריך לשקול מחדש את צעדיי". כמובן שאימון הבוקר לא התקיים, ולא ברור אם השחקנים יסכימו להתאמן מחר, וכל זאת מספר ימים לפני המשחק מול הכח ר"ג ביום שישי.

הדפס