בלחץ ההתאחדות לכדורגל: מחאת הליגה הלאומית נדחתה

יוזמי המהלך נכנעו, לפחות זמנית, למכבש הלחצים: "ניתן הזדמנות לפגישה עם לוזון ביום ראשון. אם לא נקבל תוצאות, נשקול צעדים חריפים יותר, ואולי השבתת הליגה". מוקדם יותר אסרה הפועל רעננה על השחקנים להשתתף במחאה

זיו אברג'יל  28.12.12 - 12:12
לפחות בינתיים, אין מחאה (אלן שיבר)
לפחות בינתיים, אין מחאה (אלן שיבר)
תחילת כתבה

מה שנראה תחילה כמו מפגן סולידריות מרגש למען צדק חברתי בליגה הלאומית, עלול בסופו של דבר להתפוגג. כפי שפורסם לראשונה כאן באתר, אתמול (חמישי) יזמו שחקני הליגה השניה מחאה לפיה בדקה הראשונה של משחקי המחזור אף שחקן לא ייגע בכדור, כאות הזדהות עם אי תשלום משכורות בהפועל כפ"ס וגם באום אל פאחם. אלא שהיום, ובלחץ ההתאחדות לכדורגל, הוחלט לדחות את המחאה עד אשר ייפגשו נציגי המחאה, הקפטנים של קבוצות הליגה וארגון השחקנים עם היו"ר אבי לוזון.

כבר אתמול ניסו בהתאחדות לכדורגל למנוע את המחאה ולהגיע לפיתרון, תוך קביעת הפגישה הגורלית ביום ראשון, אולם אמש הבהירו מובילי המחאה כי לא יוותרו על אקט ההזדהות. גם הבוקר עוד התעקשו השחקנים כי המחאה תצא לפועל, לפחות בחלק מהמגרשים. אלא שאז נודע כי הנהלת הפועל רעננה, שתתארח היום אצל נצרת עילית לקרב צמרת, הודיעה לשחקניה כי היא אוסרת עליהם לקחת חלק במחאה. ההנהלה, בראשות אשר אלון, הזהירה את השחקנים ודרשה כי מי שמתכוון למחות שיגיד מראש, ובעקבות כך לא יתלבש כלל למשחק.

גורמים הקשורים במחאה הצהירו הבוקר כי "החלטתה של הפועל רעננה באה רק בעקבות דרישתה של ההתאחדות", אולם מאוחר יותר החליטו יוזמי המהלך: "החלטנו לתת לצ'אנס לפגישה עם אבי לוזון וארגון השחקנים ביום ראשון. למרות שבהתחלה חשבנו ללכת עד הסוף, החלטנו להישאר מאוחדים ולא מפולגים, כדי שלא ייצא מצב שבו בחלק מהמגרשים תהיה מחאה ובחלק לא. אם לא יהיו תשובות כבר בפגישה ביום ראשון, המחאה תחזור ואפילו נשקול צעדים יותר חמורים כמו להשבית את הליגה במחזור הבא".

אשר אלון: אי אפשר להגיע לאנרכיה מוחלטת.
"יש החלטה של ארגון השחקנים שיורדים מהעניין הזה, כי אי אפשר שכל אחד יעשה דין לעצמו", אמר חבר הנהלת הפועל רעננה אשר אלון לאתר ערוץ הספורטף בעקבותצ ההחלטה לסגת מהמחאה, "אם נוסט מהסדר התקין נגיע לאנרכיה מוחלטת. דיברתי עם גיל ברעם, יו"ר נצרת עילית, וגם אצלם אין דבר כזה. אבי לוזון אמר לי שההתאחדות נגד מחאה של בודדים, אבל אין להחלטה שלנו שום קשר להתאחדות. אם הייתי חושב שצריך לעשות את זה, הייתי מאשר. אם הם השחקנים שלי יעשו את זה בכל זאת, הם יועמדו לוועדת משמעת במועדון".

הדפס