בטירוף שלהן: הקבוצות הכי לא צפויות בלאומית

אייל ברקוביץ' הגיע ויגנוב את ההצגה. אבל הוא לא לבד. הפרויקט הלאומי

אור אבולעפיה וקובי פורטל  19.08.15 - 13:45
אף פעם לא משעממם איתו (אלן שיבר)
אף פעם לא משעממם איתו (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הליגה הלאומית נחשבת בעיני רבים כליגה משוגעת. בתוך הליגה, יש את אותן קבוצות שהופכות אותה לכזו. אלה שבמשחק אחד מנצחות את הגדולות ושבוע לאחר מכן מובסות מול יריבות נחותות. קבלו את הקבוצות המשוגעות והלא יציבות של הליגה.

הפועל ראשון לציון
לאחר שנים שלוות ונטולות כותרות, הכתומים חזרו לעניינים עם רכישת הקבוצה ע"י אייל ברקוביץ'. שחקנים כמו ניר נחום והקפטן, גל ספיר עזבו. שרון מימר, המאמן בשנתיים האחרונות, סיים את תפקידו והקוסם מינה במקומו את אופיר חיים, שהצעיד בעונה שעברה את הנוער של הפועל תל-אביב לזכייה בגביע המדינה לנוער. על המאמן מוטלת משימה לגבש את חבורת הצעירים הכישרוניים יחד עם מעט וותיקים וזאת בצל מגבלות תקציב נוקשות.

שחקנים בולטים: רחמים צ'קול, תום אלמדון, אופיר חמו, אבי סטרול, אריאל לזמי ועדן שרם.
שימו לב ל: ראשון לציון יצרה לעצמה בשנים האחרונות שם של חממת כשרונות כשדרכה צמחו שלומי אזולאי ועומר אצילי שמככבים בליגת העל. כדאי השנה לשים לב לשלומי אביסדריס. החלוץ בן ה-26 שנחשב בעבר ליהלום של הצפון ורק לפני ארבע שנים הוביל את עירוני קריית שמונה לתואר ראשון בתולדותיה עם שער ניצחון בגמר גביע הטוטו. הקריירה של אביסדריס דעכה בשנים האחרונות עד ששיחק אפילו בהפועל צפת בליגה ב'. כעת אופיר חיים נותן לחלוץ הזדמנות בלתי חוזרת להחזיר את הקריירה שלו למסלול הנכון ואנחנו חושבים שהוא יקח את זה בשתי ידיים.
יעמוד למבחן: תום אלמדון. השוער בן ה-30 לאחר שנים ארוכות על ספסלי קבוצות ליגת העל, מקבל הזדמנות כשוער הראשון של הכתומים. השוער המנוסה יהיה חייב להקנות שקט לחבורה הצעירה של אופיר חיים כדי שזו תוכל להעביר את העונה רחוק מהתחתית.
סיפור העונה הצפוי: לאחר שביקר ראשי קבוצות לא פעם כפרשן, אייל ברקוביץ' משמש כבעלים של קבוצת כדורגל והוא מקבל ההחלטות היחידי. תהיו בטוחים שלא יהיה משעמם.

עירוני רמת השרון
הקבוצה ממורשה חזרה בשנה שעברה למימדיה הטבעיים, כשהעבירה עונה שקטה במרכז הטבלה. השנה ליאור זדה שהצליח במכבי קריית גת, מגיע לשרון וכפי שהתרגל בדרום, גם כאן יתמודד עם קשיים תקציביים. הקבוצה תתבסס על תוצרי מחלקת הנוער המצוינת שלה בשילוב שחקנים ישראלים ותיקים כשהשאיפות הצנועות הן להעביר עונה שקטה רחוק מהתחתית.

שחקנים בולטים: גיא משפתי, יוסי שבחון, דניאל הבר, גולן אלקסלסי, שלום אדרי ועומר צלישר
שימו לב ל: ניקולאס אולסק. מתאזרח ארגנטינאי עם שורשים פולנים, בן 23, קשר אחורי טכני בעל בעיטה חזקה, שבעונה שעברה עוד סייע בהשארת מכבי קביליו יפו בליגה א' דרום, עולה ללאומית ואל תתפלאו אם בשבילו זה יהיה רק ההתחלה.
יעמוד למבחן: שלום אדרי אומנם עדיין שחקן צעיר (21), אבל מזמן הפך לשחקן מפתח עבור הקבוצה ממורשה. בשנה שעברה כבש שבעה שערים אך נעלם ביותר מידי משחקים, השנה בקבוצה הצעירה שנבנתה, יהיה חייב לקחת יותר אחריות ולנצל יותר את המהירות והטכניקה שלו כדי שבשנה הבאה נראה אותו כבר בליגת העל.
סיפור העונה הצפוי: רמת השרון תנסה ותצליח לדעתנו להעביר עונה שקטה, רחוקה מהצמרת אך גם רחוקה מהתחתית הבוערת כשהשחקנים הצעירים, מרביתם תוצרת מחלקת הנוער המקומית, צפויים למשוך עניין רב מקבוצות בכירות יותר.

מכבי אחי נצרת
השנה החליטו במועדון מהמגזר לעשות צעד אמיץ ולמנות למאמן את ג׳ימי טורק. למה אמיץ? האחרון לא אימן משנת 1997, וחוזר לקווים כשעברו כמה שנים טובות מאז חילק הוראות לשחקנים. בנוסף, התקציב קוצץ ויעמוד על 4.5 מיליון שקלים, לא מהגבוהים בליגה ואף אפשר לומר מהנמוכים.

שחקנים בולטים: גד עמוס, סביטי ליפניה, אמג׳אד סלימאן, אדהאם האדיה.
שימו לב ל: אכראם שריח. הבלם הצעיר ששייך למכבי חיפה, הושאל גם העונה ולאחר עונה מוצלחת בבני לוד החליט לחתום באחי נצרת. שריח בהחלט בלם צעיר ומוכשר שיכול להשתלב בעתיד באחת הקבוצות המובילות בליגת העל. בעונה הנוכחית יעמוד למבחן מאחר והקבוצה תתבסס על שחקנים צעירים בעמדות מפתח והוא אחד מהם.
יעמוד למבחן: הקהל של אחי נצרת. הקבוצה הולכת לעונה לא פשוטה, והקהל הירוק ידוע כאחד כזה שמאבד סבלנות מהר. חשוב מאוד שהיציעים בעילוט ידחפו את הקבוצה ויעניקו לה את הביטחון. כולם יודעים שקהל תומך עושה את ההבדל בקבוצות תחתית.
סיפור העונה הצפוי: אחי נצרת לא תרד ליגה וגם לדעתו תבטיח את ההשארות בין הראשונות, אך זו הולכת להיות עונה לא קלה עם הרבה מלחמה והקרבה.

מכבי הרצליה
העונה שחלפה על הצהובים הוגדרה כסוג של כישלון. הקבוצה סיימה במקום ה-13 כאשר 3 מחזורים לפני תחילת הפלייאוף עוד הייתה במקום ה-7. בהרצליה החליטו ללכת על שינוי בעמדת המאמן והנחיתו את חיים שאבו שהחליף בתפקיד את פרדי דוד. כמובן שראשי המועדון ירצו לראות את הרצליה בצמרת הגבוהה, אך לדעתנו גם העונה זה יגמר בפלייאוף התחתון.

שחקנים בולטים: אבי איבגי, ג׳ורדן פושה, מרסלו קרבליו, איתי טואף.
שימו לב ל: לירון אלימלך. חלוצה של עירוני טבריה בעונה שעברה עבר בקיץ למכבי הרצליה ואמור להיות השחקן שיפתיע. בעונה שעברה סיים עם 9 שערים במדי טבריה, והעונה מקווים בהרצליה שלצד ג׳ורדן פושה ישפר את המספרים.
יעמוד למבחן: ג׳ורדן פושה. החלוץ שמתחיל את עונתו השלישית במועדון כבש בעונה שעברה 13 שערים ובעונה שלפני כן 10 שערים. ברור לכולם שבלעדיו הרצליה הייתה נאבקת על הירידה ואולי גם מוצאת את עצמה בליגה השלישית. עבור פושה זו בהחלט שנת מבחן. בהרצליה מקווים שגם העונה יספק מספרים נאים.
סיפור העונה הצפוי: בדומה לאחי נצרת, הרצליה לא תרד ליגה אך גם היא בדרך לעונה לא פשוטה בכלל. החסרון (שאולי במקרים מסויימים זה יתרון) הוא שהקהל לא מגיע למשחקים ולה אין את הדחיפה מהיציעים.

הדפס