הבעלים של נתניה: עלייה היא לא מילה גסה

למרות התנגדות ארגון השחקנים, ביהמ"ש אישר את העברת הזכויות לסגל. ישלם 1.5 מיליון שקלים. סבע יישאר, שחקנים צעירים מהנוער יקודמו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.06.16 - 19:15
אייל סגל. איש עסקים ואוהד הדוק של מכבי נתניה
אייל סגל. איש עסקים ואוהד הדוק של מכבי נתניה
תחילת כתבה

בית המשפט המחוזי בלוד בראשות כבוד השופטת, עירית ויינברג נוטוביץ', הכריע היום (שלישי) באופן סופי - אייל סגל הוא הבעלים החדש של מכבי נתניה.

השופטת קיבלה את ההמלצה של נאמנת מכבי נתניה, עו"ד ליזה חדש, להעביר את המועדון וזכויותיו לסגל תמורת 1.5 מיליון שקלים. בבית המשפט התפתחה דרמה, כשארגון השחקנים התנגד להעברת הקבוצה לאיש העסקים. "אם תאושר המכירה, ייגרם נזק בלתי הפיך לקבוצה", טענו בארגון השחקנים, שם חוששים שהמרכז 'תפור' לסגל. "אנחנו מציעים לקבל ארכה מההתאחדות והבקרה למציאת רוכש".

בדוח מפורט שהגישה עו"ד חדש לבית המשפט צויין כי הצעתו של סגל היתה הגבוהה ביותר מבין כל ההצעות שהוגשו וכמו כן ביקשה הנאמנת להעביר בדחיפות את השליטה במועדון לידיו של סגל לאור הצורך בקבלת החלטות ניהוליות בעלות משמעות לטווח ארוך, לאור פתיחתה הקרבה של עונת הכדורגל. אגב עו"ד חדש הצליחה בתקופת זמן קצרה יחסית, לקבל הצעות כספיות גבוהות לרכישת המועדון.

"כרגע אנו עומדים לעבוד. הקפדתי עד לגמר זמן פציעות לא להיות בקשר עם שום גורם וגם לא עם המאמן", אמר סגל בהתבטאותו הראשונה, "אני נוסע מכאן לפגישה ראשונה עם המאמן כדי להתחיל לעבוד על הנושא החשוב ביותר - סגל שחקנים לעונה הקרובה. מאוד חשוב לי להגיד שאנו כאוהדים צריכים לשים את כל מה שהיה מאחורינו. לא להסתכל בזעם אלא קדימה בתקווה. להיות עסוקים כולנו כגוף אחד בהצלחת המועדון ואני אומר כולנו כי אני חלק מהאוהדים. צריכים להפסיק להתעסק באוסידון או ברני. זה מאחורינו ופנינו לעתיד".

לגבי המטרות של הקבוצה אמר: "קודם כל אנו צריכים לצמצם את מינוס 9 הנקודות. להכריז עכשיו זה מעט קשה במיוחד כשלא דיברתי עם המאמן. כקבוצה חפצת חיים עם עתיד טוב אז עליית הליגה היא לא מילה גסה. אני לא מצהיר הצהרות כי אני לא יודע עוד מה יהיה".

"צריכים לעשות הפרדה בין תקציב לבין שכר שחקנים", המשיך סגל, "מתוך תקציב של עשרה מיליון שקלים, מיליון שקל שייכים למחלקת הנוער, ארבעה מיליון שקלים הם כדי להשאיר את העסק הזה חי, כלומר, אבטחה, ביטוחים וצוות רפואי. מיליון שקלים נוספים הם עבור צוות האימון, וארבעה מיליון השקלים הנותרים הם עבור שכר שחקנים שזה בערך כפול ממה שעו"ד ליזה חדש חשבה שהיא תעמיד עבור הקבוצה".

לבסוף שחרר הבעלים בהצהרה כנה: "לא היה לי מעולם חלום להיות הבעלים. אני כאן כי מישהו היה צריך להיות כאן ולא היה כאן אף אחד אחר שיהיה פה בנקודת הזמן הזו. ברגע שהתארגנות האוהדים תרקום עור וגידים והם ירצו להיכנס לנעליי - הם ייכנסו. כל שחקן שהמאמן יירצה, וכמובן נוכל להתמודד עם כך כחלק מהתקציב המכובד, יישחק במועדון. בסופו של תהליך האוטוריטה המקצועית היא המאמן והוא יקבל ממני את כל הגיבוי, כמובן במסגרת התקציבית".

סגל גבר על צביקה ליבר, שמלכתחילה לא קיבל אהדה בקרב הקהל הנתנייתי ואבי גרוס שבחר לפרוש שלשום מהמירוץ. סגל מוכר היטב לאוהדי נתניה ולשחקנים. איש העסקים בעל חברת פרוייקטים בתחום התקשורת האלקטרונית הוא בן 55 ונולד בעיר, בבניין מול איצטדיון 'הקופסא' המיתולוגי, שם מתגוררת אמו עד היום ושמוליק פרלמן, המאמן האגדי היה זה שבעיקר בזכותו התאהב בקבוצה.

עד תקופת דניאל יאמר היה סגל אוהד, כמו כל אוהד ביציע, שבא לכל משחקי הבית והחוץ של המועדון. עם עזיבתו של יאמר והעברת הקבוצה לידיהם של עו"ד גיל לב וקובי בלדב, התבקש סגל לסייע כלכלית והרבה בזכותו נתניה לא הלכה לפירוק כבר לפני שנים.

בתצהיר שהגיש לנאמנת התחייב סגל להעמיד תקציב של עשרה מיליון שקלים לקבוצה שתפתח את העונה במינוס של 9 נקודות בליגה הלאומית. הבעלים המיועד החדש לא יצטרך לשלם את חובות העבר אך כן מחוייב לקבל על עצמו כל פסיקה של אופ"א או פיפ"א כנגד המועדון, כשנכון להיום שלושה תיקים מתנהלים נגד נתניה בגופים אלו בטענה לחובות. על פי הנוהל, עו"ד חדש תעביר את הקבוצה לידי הרוכש המיועד אך תמשיך להיות בעלת זכותה חתימה עד שסגל יפתח עמותה חדשה או חברה לתועלת הציבור ויקבל את אישור הוועדה להעברת זכויות.

מי שמכיר את סגל מקרוב יודע לספר שאיש העסקים שאמור להגיע היום לבית המשפט מתכוון להשקיע לא מעט במחלקת הנוער שקרובה לליבו ולערוך בה שינויים דרמטיים בתפיסה כשלתוצאות חשיבות פחותה מהמשימה העיקרית לייצר כמה שיותר שחקנים לקבוצה הבוגרת.

במישור המקצועי לסלובודאן דראפיץ ושי ברדה מובטח שקט תעשייתי. סגל, בניגוד לטביב אינו מתערב בעניינים המקצועיים וכל שחקן במסגרת תקציב השחקנים שיעמוד על כ-4 מיליון שקלים שהמאמן ירצה הוא יקבל. דיא סבע יישאר, דראפיץ' יישב עם השחקן, כמו גם עם הקפטן ערן לוי ואיציק כהן ויקבל החלטה לגביהם בתוך ימים.

סייף פאדול ואביב אברהם שסיימו גיל נוער יוקפצו לקבוצה הבוגרת. היום תחל הקבוצה באימונים כשעוד לפני ההגעה לבית המשפט סגרה עו"ד חדש בתיאום עם הצוות המקצועי מחנה אימונים בנצרת עילית לשם נסע המאמן ואיש המשק גבי בובליל ויתרשמו. רביד גזל, בו מעוניין המאמן, יגיע לאימון כמו גם שחקנים אותם יבקשו בצוות המקצועי לבחון. סה"כ 30 שחקנים יגיעו בינהם גם ערן לוי שביקש להתאמן.

בצד הניהולי, סגל יחזיר למועדון את כל אותם אוהדים שתרמו בהתנדבות מזמנם ומילאו תפקידים משמעותיים כמו עדי גופדה ונורי אמטו שניהלו את הקבוצה הבוגרת והקב"ט רונן עמר.

הדפס