הזר השלישי: ברונו סוארס חתם בהפועל ת"א

הברזילאי בן ה-28 מצטרף לקבוצה של איווניר. במועדון הבהירו: "גוטליב ייצא למחנה" ניסיונות לגישור מול אופה. דגני יתאמן עם מאמן מהנוער

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.07.17 - 15:40
תחילת כתבה

בסביבתו של בלם הפועל ת"א, אדי גוטליב, עדיין לא אמרו נואש לגבי מעברו לאופה הרוסית. כפי שפורסם אתמול (שבת) בערוץ הספורט, המועדון הרוסי מתעקש לחלק את סכום ההעברה שעומד על כחצי מיליון יורו לשני תשלומים, דבר שהנהלת האדומים מתנגדת אליו בכל תוקף, וכרגע העסקה נמצאת במבוי סתום.

כאמור מקורביו של השחקן עדיין מנסים לפתור את התסבוכת, כשנכון לעכשיו יש שתי אופציות שהפועל מוכנה לשקול: קבלת ערבות חיצונית לתשלום השני של הרוסים או הכנסת סעיף להסכם לפיו יקבלו פיצויים במקרה של איחורים בתשלום. גם מכבי חיפה, שרצתה מאוד את הבלם, חזרה לתמונה. בכל מקרה, בחודורוב הבהירו היום כי הבלם הוא שחקן של הפועל ת"א ולכן הוא ייצא עם הקבוצה למחנה האימונים בפולין. אגב, גם הבוקר הוא הגיע למתחם האימונים והתאמן בנפרד מהקבוצה.

בתוך כך, אוראל דגני, שמנהל מאבק משפטי מול המועדון, התאמן היום כרגיל עם הקבוצה. כזכור, בהפועל הודיעו לבלם שהוא לא ייצא למחנה האימונים, כשבסביבתו זעמו על כך והבהירו כי מדובר בהתנערות ברורה של אנשי המועדון מהחוזה. בקבוצה יעמידו לרשותו של דגני מאמן ממחלקת הנוער שיעביר לו אימונים בזמן המחנה, אך נראה כי זהו רק תחילתו של המאבק בין הצדדים.

בינתיים, הבלם ברונו סוארס (28) חתם במועדון לעונה אחת עם אופציה לשתיים נוספות ויהפוך לזר השלישי והאחרון בקבוצה של מוטי איווניר. סוארס גדל במחלקת הנוער של קוריטיבה הברזילאית ועלה לקבוצה הבוגרת בעונת 06/07. עונה לאחר מכן הושאל לטולדו, ממנה עבר בהעברה חופשית לנסיונל אתלטיקו קלאב, שם שיחק שלושה חודשים עד שעבר לפארנה קלאב, גם היא מברזיל. בעונת 12/13 נמכר במיליון יורו לפורטונה דיסלדורף שם שיחק במשך שלוש עונות בהן הופיע ב-43 משחקי ליגה וכבש שער אחד.

ב-14/15 נמכר לקייראט הקזחית תמורת 900 אלף יורו, שם היה שותף לזכייה של הקבוצה בגביע המקומי. במרץ 2017 חתם בקבוצת הוגסונד הנורבגית שם שיחק בשני משחקי גביע. סוארס אמר לאחר החתימה: ״אני שמח מאוד, האנשים במועדון קיבלו אותי בצורה נהדרת וכך יותר קל לקבל החלטות. נתנו לי הרגשה של בית מהרגע הראשון, אני אוהב את המנטליות של הישראלים ואני חושב שנצליח לעשות דברים גדולים ביחד עם הפועל".

בנוסף, השוער דודי אלון והבלם מור נעמן, חתמו על חוזה לשלוש שנים. אלון בן ה-20 הוא שוער שגדל במחלקת הנוער של הפועל, עבר בכל קבוצות המחלקה וזכה עם קבוצת הנוער בגביע המדינה בעונת 2014/15, באותה עונה אף ערך את הופעתו הראשונה בבוגרים במסגרת גביע הטוטו. במהלך עונת 2015/16 ערך את הופעתו הראשונה בליגה מול בני סכנין.

נעמן (19) גדל גם הוא במחלקת הנוער של הפועל ת"א ושיחק בכל קבוצות המחלקה. בשנתיים האחרונות הפך לשחקן הרכב והיווה בורג חשוב בחוליית ההגנה של קבוצת הנוער.

הדפס