דו"ח המשקיף: אוהדי הפועל לא החלו במהומה

הסדרנים פעלו בצורה לקויה. ניסנוב הורחק ל-2 משחקים

מוטי פשכצקי ושירי אלג'ם  13.09.17 - 20:29
תחילת כתבה

ככל שעוברות השעות, התמונה לגבי האירועים האלימים שקרו אמש באצטדיון ברמלה מתבהרת. מתחקיר האירוע שהועבר הבוקר (רביעי) להתאחדות לכדורגל עולה כי לא אוהדי הפועל תל אביב יצרו את הסיטואציה להפסקת המשחק.

על פי הדו"ח שהוגש ע"י שופט המשחק אלי חכמון והמשקיף למפקד הכוח באצטדיון ברמלה דודי מרון, נמצא כי מספר סדרנים, חלקם ככל הנראה ממזרח ירושלים, התנהלו בצורה לקויה, כשפתחו בגז פלפל כנגד אוהדי האדומים.

בהתאחדות מחכים לדו"ח רשמי מהמשטרה, אבל בכל מקרה ההערכה היא שגם אם הפועל תועמד לדין, זה יהיה בסעיף מינורי ולא כזה שלאור התנהגות האוהדים הופסק המשחק וחודש.

כזכור, משחקם של האדומים מול בית"ר ת"א/רמלה הופסק בדקה ה-23 לאחר שפרצה תגרה בין חלק מהאוהדים לבין מספר סדרנים שריססו גז פלפל. ההתמודדות חודשה לאחר מספר דקות, והפועל ניצחה 0:2 את היריבה העירונית.

בעקבות האירוע האלים אנשי הפועל ת"א שלחו היום מכתב להתאחדות לכדורגל, למנהלת הליגות ולמפקד משטרת רמלה ובו בקשה מכל הגורמים לחקור את האירוע עד תום, למצות את הדין עם האחראים ולעדכן את המועדון בעניין.

"נראה כי אין צורך להכביר במילים על חומרת האירוע, וחריגותו במהלך משחק הכדורגל, אך לאור הנזק העצום שגרם האירוע, למועדון הפועל ת"א ולקהל אוהדיו, אנו פונים אליכם בבקשה לחקור את האירוע ולמצות את הדין עם האחראים לו" נכתב.

"לאחר בירור ראשוני של הנהלת המועדון, מעדויות של אוהדי הקבוצה ומצילומי הטלוויזיה, ברור כי למאות אוהדים, ביניהם ילדים צעירים, נגרם נזק רב. מאותן עדויות עולה כי ילדים רבים נפגעו, נכנסו להיסטריה ובכו, כתוצאה משאיפת הגז, דבר שגרם ועלול לגרום לנזק כבד. המועדון התברך באוהדים רבים שמגיעים למשחקי הקבוצה בהרכב משפחתי, לרבות ילדים צעירים  אשר חוו אתמול טראומה כתוצאה מהאירוע. לא יעלה על הדעת שאוהדים יגיעו למשחק כדורגל ויחוו 'אירוע מלחמתי' ביציע. ונדגיש - אין ולא יעלה על הדעת" לשון המכתב.

בהקשר אחר, לאחר שאיציק ניסנוב התפרץ לחדר השופטים במהלך המשחק מול מכבי הרצליה וטען בפני השופט הראשי שהוא לא ישפוט את האדומים יותר, בהתאחדות גזרו את עונשו. בעלי הפועל ספג הרחקה משדה המשחק ל-2 משחקים וכן קנס של 1,500 ש"ח.

הדפס