פיפ"א להפועל ת"א: שלמו לקאווה או שתיענשו

פרסום ראשון: הארגון דורש להעביר לשחקן כסף תוך 30 יום

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  03.10.17 - 15:59
תחילת כתבה

בזמן שהפועל ת"א נלחמת על כר הדשא בליגה הלאומית על מנת לשוב בתוך שנה לליגת העל, הבעלים איציק ושרון ניסנוב, זאב גרינברג ומאיר תושב מנהלים מאבק בנוגע לכל החובות של חו"ל (אופ"א ופיפ"א), שנשארו כסוג של "נכס" מחברת "הראל אחזקות", שנכנסה להליך פירוק בינואר האחרון. כידוע, מדובר בחובות שהצטברו מתביעות שונות במהלך שנים רבות (לא רק מתקופתו של אמיר כבירי), שיכולים להגיע עד כ-30 מיליון שקלים.

בינתיים, היום (שלישי) ההתאחדות לכדורגל קיבלה מכתב רשמי של פיפ"א ובו דרישה לשלם תוך שלושים יום 60 אלף דולר לשחקן קאווה דה סילבה, ששיחק במועדון כחצי עונה בלבד בעונת 2015/16 (חתם בקבוצה בינואר 2016). למעשה זה הסכום שתבע כבר השחקן הברזילאי מהמועדון, והיה ברשימה הארוכה של התביעות הידועות. במכתב מצויין במפורש כי אם הסכום לא ישולם במועד שנקבע, העניין יעלה לדיון בוועדת המשמעת של פיפ"א, שתקבל החלטה נוספת. בנוסף, התאחדות העולמית השיתה גם קנס של 11,250 פרנק שוויצרי על האדומים, שגם אותו עליהם לשלם תוך שלושים יום.

חשוב לציין כי הבעלים שכרו את שירותיו של עורך הדין יוסי גייר שיהיה אחראי על כל עניין חובות חו"ל. המטרה של הבעלים היא להוכיח כי הפועל ת"א כיום זהו מועדון חדש, שאינו שייך למועדון הקודם ולחובותיו ועל כן הם לא אלו שצריכים לשלם זאת.

בתוך כך, הפועל תפגוש הערב את הפועל מרמורק ברבע גמר גביע הטוטו של הלאומית. מוטי איווניר ייחסר את הקפטן אביחי ידין, שסובל מרגישות בברך ומקבל מנוחה, את מוטי ברשצקי ורז נחמיאס, שנמצאים במחנה אימונים של הנבחרת הצעירה וגם את שחר הירש שפצוע בקרסול.

הדפס