דיווח: מגן קאמבור בדרך להפועל ת"א

מרווין פירסמן יעבור בדיקות. רפואה ינסה להחתים חלוץ נוסף

דור בלך  20.01.18 - 12:54
תחילת כתבה

עם ניצחון שלישי ברציפות, שהגדיל את הפער מהמקום השני לשלוש נקודות ושמונה נקודות מהשלישי, לפחות באופן זמני, בהפועל תל אביב כבר מתחילים לראות את הדרך הבטוחה לליגת העל. האדומים בכל זאת לא מסתנוורים וינסו להחתים חלוץ נוסף, בעיקר לאור אחוז ניצול המצבים הקטן בחודשים האחרונים וגם אתמול (שישי) ב-0:1 על מכבי הרצליה.

בתוך כך, על פי דיווחים בהולנד, האדומים בדרך לחיזוק דווקא בחוליית ההגנה. המגן השמאלי מרווין פירסמן יעבור בדיקות רפואיות ויחתום בקבוצה. פירסמן, שמשחק בקאמבור מאז 2015, קיבל את ההודעה לפיה הוא רשאי לעזוב, בעוד חוזהו עתיד להסתיים בסיום העונה.

הבלגי בן ה-26 גדל בבירסחוט לפני שהחל את דרכו בבוגרים של בוורן. ב-2010 עבר לאנטוורפן, בה שיחק במשך שנתיים, ובין 2012 ל-2015 שיחק בדורדרכט, לפני שעבר לקאמבור, שם הספיק לעבוד תחת רוב מאס, מאמנה הזמני של מכבי חיפה.

"אנחנו צוברים נקודות בקצב טוב, צריך להמשיך ככה", סיפר אוראל דגני. "האמת שבמחצית הראשונה לא היינו טובים, במחצית השנייה קצת נכנסו לקצב והיו לנו יותר הזדמנויות", התייחס הבלם למשחק אמש. "אני מאמין ומקווה שהפער יהיה גדול יותר וברגע שיהיה, אני מאמין שהצעירים יקבלו יותר ביטחון ויראו את הפוטנציאל שיש בהם".

"זו ליגה לא פשוטה, שונה מאוד מליגת העל. יש הרבה קבוצות שיושבות מאחורה ורק רוצות לזרוק אליך כדורים. המגרשים פחות טובים. מן הסתם על הפועל ת"א יש לחץ יותר גדול, כי זה מועדון ענק שלא מתאים לליגה הזאת בכלל. מקווה שהוא יחזור מהר מאוד לליגת העל. רואים את הכספים שמשקיעים פה, הקהל הגדול. אני מקווה שכל שם גדול יגיע לכאן".

הפועל ת"א סיימה גם משחק שלישי מבלי לספוג שער, מה שמשמח את דגני. "התחלנו את העונה עם חמישה או שישה משחקים בלי לספוג, אחרי זה הייתה תקופה פחות טובה ואני שמח שאנחנו לא סופגים. בליגה הזאת כשאתה לא סופג יש לך סיכויים מאוד טובים לנצח במשחק".

"זה מראה על יציבות בהגנה, אבל משחק הגנה הוא קבוצתי, כמו משחק ההתקפה", הסביר הבלם. "אני מקווה שנמשיך במומנטום הזה ונעשה לנו חיים יותר קלים, וכשיש לנו הזדמנויות לנצל אותן ולא להגיע לסיום ב-0:1. אפשר לגמור את המשחקים לפני זה".

"מול רמלה זה נראה טוב יותר, כולם היו משוחררים", הוא נזכר במשחק הקודם. "היום היה קשה יותר. המגרש פה היה על הפנים, קשה לשחק במגרש כזה וצריך לדעת לנצל את ההזדמנויות שנופלות בין לבין. שמח שניצחנו, זה מה שחשוב".

"הקבוצה שלנו מאוד חסרת ניסיון", הודה דגני. "אין לנו הרבה שחקנים עם ניסיון בליגת העל או אפילו בלאומית. יש לנו המון צעירים עם פוטנציאל טוב שצריכים עוד להוכיח את עצמם. כשיש לנו את הותיקים זה נותן איזון". לאחרונה חזר לשחק קפטן הקבוצה אביחי ידין, ומאז גם חזרה הקבוצה למסלול הניצחונות. "שחקן כמו אביחי תורם כל כך הרבה כשהוא משחק באמצע, הוא היה חסר הרבה זמן".

הדפס