שוחה לריו. עמית עברי הבטיחה את מקומה באולימפיאדה

השחיינית הבכירה של ישראל שברה את השיא ב-100 מטר חזה. 3 מאיות הפרידו בין גל נבו לקריטריון

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.04.15 - 20:29
הבטיחה את מקומה בריו. עברי
הבטיחה את מקומה בריו. עברי
תחילת כתבה

המשלחת לריו מתחילה להתגבש. לאחר שבסופ"ש האחרון השיגו יעקב טומרקין ואנדראה מורז את הקריטריון לאולימפיאדה, עשתה זאת עמית עברי היום (שני), כשעצרה את השעון על 1:07.47 דקות במשחה ל-100 מטר חזה במסגרת גביע המדינה בווינגייט, ועל הדרך שברה את השיא הישראלי של עצמה מ-2014.

"אני שמחה מאוד שקבעתי את הקריטריון. זה ממש לא מובן מאליו", אמרה עברי לאתר ערוץ הספורט. "זו תוצאה של עבודה קשה. השגתי היום את השקט שלי כדי להתאמן לריו ולהגשים שם חלום - גמר אולימפי". עברי לא שכחה את האנשים שסייעו לה במסע לברזיל: "אני רוצה להודות לכל מי שעובר איתי את הדרך הארוכה הזאת יום יום".

"הרבה לחץ השתחרר לנו. עמית היא דוגמא ומופת לכל הספורט הישראלי ובעיקר לספורט הנשים". החמיא המאמן הלאומי ליאוניד קאופמן לשחיינית, "היא בת 25 וקשה מאד לשמור על ההישגים. עמית, בזכות העבודה הקשה ודבקות במטרה, קובעת שיאים אישיים. עכשיו היא יכולה להשקיע את כל האנרגיות שלה בהכנה לריו, בשאיפה להגיע לגמר האולימפי".

כאמור, עברי היא הספורטאית השלישית שמבטיחה את מקומה במשחקים האולימפיים, לאחר שבסוף השבוע האחרון יעקב טומרקין (200 מטר מעורב אישי ו-200 מטר גב) ואנדראה מורז (50 מטר חופשי) השיגו את הקריטריון.

עברי ייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בלונדון 2012 בשני משחים. ב-200 מעורב אישי עלתה עברי לחצי הגמר וסיימה במקום ה-13, כשסיימה בתוצאה של 2:13.31 דקות, הישג שיא לשחיינית ישראלית באולימפיאדה. בנוסף, עברי סיימה במקום ה-18 במשחה ל-100 פרפר כשעצרה את השעון על 58.70 שניות.

גל נבו פספס ב-3 מאיות את הקירטריון האולימפי, אך השיג את הכרטיס לאליפות העולם. נבו קבע שיא בינלאומי חדש במשחה 400 מעורב אישי כשעצר את השעון על 4:16.74 דקות. "שמח שיש תוצאות מעבר להנאה", אמר לאחר התחרות. לנבו עוד יהיו הזדמנויות להשיג את הקריטריון, אך להגיע כל כך קרוב זאת בהחלט אכזבה קלה.

אנדראה מורז, האמריקאית שעלתה בקיץ והצטרפה לנבחרת הלאומית, הרשימה גם הערב ב-100 מטר חופשי עם שיא ישראלי חדש - 54.64 שניות, שיפור לשיאה של אניה גוסטמלסקי משנת 2008 שעמד על 55.16. זמן זה גם מהווה קריטריון לאליפות העולם.

 

הדפס