פלייאוף עליון 2017/18
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל מטה אשר 15 9-44 41
2 הפועל כפ"ס 15 10-39 37
3 מכבי ת"א 16 14-40 36
4 מכבי הוד השרון 15 25-24 24
5 מ.ס. עילבון 16 37-17 14

מאני טיים: סדרות רבע הגמר יוצאות לדרך

כפ"ס תארח את ירושלים, הוד השרון את מנשה/ חדרה/עמק חפר

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.03.17 - 15:25
הגיע זמן ההכרעות בליגת הכדורעף (איגוד הכדורעף)
הגיע זמן ההכרעות בליגת הכדורעף (איגוד הכדורעף)
תחילת כתבה

ביום שלישי הקרוב יחלו הקרבות על שני המקומות בחצי גמר הפלייאוף בגברים, כשהפועל כפ"ס תארח את הפועל ירושלים. במקביל, מכבי הוד השרון תארח את מנשה/חדרה/עמק חפר. סדרות רבע גמר הפלייאוף בנשים יצאו לדרך ברביעי.

הפועל כפר סבא (עליון מק' 3, 7-13) – הפועל לידר ירושלים (תחתון מק' 2, 14-6)
שלישי, 19:00, בר לב

הפועל כפר סבא סיימה עונה לא יציבה עם ניצחון מחמיא בנעמן על הפועל מטה אשר/עכו 2:3 והיא תפגוש לסדרה של הטוב משלושה משחקים את נציגת הבית התחתון, אותה ניצחה בשני מפגשי העונה הסדירה בשלוש מערכות. "אנחנו נערכים למשחק במלוא הריצנות הנדרשת כאשר הפועל כ"ס היא קבוצה מצויינת ומאומנת היבט", אמר מאמן ירושלים סיימון לוי.

"כדי לנצח בסדרה הזו נצטרך להציג יכולת שיא של כל השחקנים שלנו ולהביא אנרגיות טובות והרבה רוח לחימה. ברמה הטקטית, נצטרך למצוא דרכים כדי להפתיע ככל הניתן וברור שזו משימה קשה מאוד. נשתדל לעשות את המקסימום ויותר כדי לנסות להפתיע. יש לציין כי בין המועדונים יש הערכה רבה ושיתוף פעולה. נאחל להם בהצלחה".

הפועל ירושלים תארח את המשחק השני בסדרה ביום שישי הקרוב בחוות הנוער (14:00, שלומי מוכתרי, רועי בנסימון) ובמקרה של משחק שלישי, הוא יתקיים בביתה של הפועל כ"ס ביום שלישי הבא.
 
מכבי הוד השרון (עליון מק' 4, 11-9) – מנשה/חדרה/עמק חפר (תחתון מק' 1, 9-11)
שלישי, 19:00, מוסינזון

הסדרה שתפגיש את האחרונה בבית העליון ואת הראשונה בבית התחתון אמורה על הנייר להיות צמודה. הוד השרון ניצחה במהלך הבית העליון את הפועל כפר סבא 1:3 וגררה את מכבי תל אביב למערכה חמישית במחזור האחרון. בשני משחקי הליגה הסדירה שנערכו העונה ניצחו השרונים בחוץ 1:3 ובבית בשלוש מערכות.

מאמן מנשה/חדרה/עמק חפר יניב בר נצר: "אני מאמין שתמיד אפשר לנצח למרות שהוד השרון קבוצה יותר טובה מאיתנו. בכדי לנצח נהיה חייבים לבוא מרוכזים ומפוקסים לאורך המשחק. הקבוצה שתעשה פחות טעויות תנצח את הסדרה". מנשה ושות' תארח את המשחק השני בעין שמר בשישי הקרוב בשעה 13:30.

רבע גמר פלייאוף ליגת על נשים
עירוני קרית אתא (עליון מק' 3, 10-10) – מכבי רעננה (תחתון מק' 2, 13-7)
רביעי, 20:00, גן הרצל

בקרב מאסף מול מנשה/חדרה/עמק חפר הצליחה לבסוף עירוני קרית אתא לסיים את הבית העליון במקום השלישי והיא זכתה לשיבוץ הנוח יותר בסדרות רבע הגמר, מול השנייה בבית התחתון. אמנם עירוני קרית אתא נותרה עם זרה אחת בלבד – המוסרת נסטיה סלינה, אבל צוות הישראליות מבוסס על ניסיון מצד אחד, וכישרון מצד שני.

עם זאת, קרית אתא הראתה חוסר יציבות לאורך העונה, מצד אחד לקחה את הפועל כפר סבא למערכה חמישית בחצי גמר הגביע, אך מצד שני הגיעה למערכה חמישית מול ק.ק. תל אביב וספגה הפסד אצל מנשה/חדרה/עמק חפר בבית העליון. משחק החוץ הרעננה במחזור ה-4 בעונה הסדירה נפתח בניצחון מקומי במערכה הראשונה, אך הקריה הכניעה 1:3. בסיבוב השני קרית אתא ניצחה בצורה חלקה.
 
 
מנשה/חדרה/עמק חפר (עליון מק' 4, 10-10) – ק.ק. תל אביב (תחתון מק' 1, 8-12)
רביעי, 18:00, עין החורש

מנשה/חדרה/עמק חפר פספסה את המקום השלישי בבית העליון בשלוש נקודות למרות שסיימה אותו במאזן ניצחונות/הפסדים זהה לזה של הקריה. ההגרלה זימנה לה את מוליכת הבית התחתון שניצחה בכל ששת משחקי הבית ושמטה נקודה בניצחון החוץ על מכבי רעננה 2:3. למרות היכולת הטובה העונה, הקבוצה של אמיר ברעם טובה יותר, אבל תתייחס במלוא הרצינות ליריבה שלה בסדרה קצרה של הטוב משלושה משחקים.

"לא אוהבים להרבות בדיבורים ומעדיפים לדבר במגרש" אומר לאתר איגוד הכדורעף מאמן תל אביב רן גאון. "אנחנו מחכים ומתכוננים לסדרה קשה עם שני משחקים ביומיים ואולי משחק שלישי. אנו מקווים להפתיע, מנשה/חדרה/עמק חפר כמובן הפייבוריטיות. הן משחקות מאוד מסודר ומאורגן, עם זרות מצוינות. יש להן קבלה והגנה מצוינות, חסימה גבוהה והתקפה יעילה. וגם מאמן בעל נסיון רב עם חיבור מצויין לשחקניות. למרות זאת, אני מאמין בקבוצה שלי".

הדפס