דיון דאוול וגור פורת מועמדים למכבי חיפה

שני הפורוורדים עשויים להגיע לקבוצה המתחדשת של ג'ף רוזן ומיקי גורקה. הירוקים מנהלים מו"מ גם עם ווילקרסון

אסף אפל  11.06.11 - 20:11
בדרך לחיפה? דיון דאוול (אתר המנהלת)
בדרך לחיפה? דיון דאוול (אתר המנהלת)
תחילת כתבהעונה קשה מאוד עברה על מכבי חיפה בכדורסל. המועדון, שהגיע ב-2009 לגמר הפיינל פור, היה על סף ירידה ללאומית ובסוף ניצל כשמיקי גורקה ושחקניו ניצחו את אשקלון בסדרת ההישרדות. כדי שהדבר לא יחזור על עצמו החלו בחיפה לבנות את הסגל החדש כבר בשלב מוקדם. המועמדים הראשונים להגיע לקבוצה של גורקה הם דיון דאוול וגור פורת.

דיון דאוול סיים עונה מאכזבת במיוחד בהפועל ירושלים והוא לא צפוי להמשיך במועדון. למרות שהפורוורד, שזכה ב-2010 באליפות עם הגליל, מוערך על ידי קטש, הוא ישלם ככל הנראה את מחיר הגבלת מספר הזרים על ידי המנהלת לארבעה בלבד. הירוקים צפויים לפנות באופן רשמי לשחקן אם וכאשר יקבל את ההודעה על סיום דרכו בבירה. בכל מקרה, המאמן מיקי גורקה היה שמח לראות אותו במדי חיפה.

בנוסף, הצוות המקצועי של חיפה, מעוניין גם בפורוורד הישראלי גור פורת. בשל החוק החדש שהעבירה המנהלת, הביקוש לכל שחקן ישראלי עם ניסיון בליגת העל יעלה משמעותית ופורת, ששיחק במספר קבוצות, הוא אחד מהם. את העונה האחרונה הוא העביר בעירוני אשקלון, שירדה ללאומית ועתידה עדיין לא ברור. זאת למרות שתיאורטית היא יכולה לחזור לליגת העל אם תשלם פיצוי למנהלת הליגה ותעמוד בכל התנאים הדרושים.

אחד המהלכים הטובים הבודדים שעשו בחיפה במהלך העונה האחרונה היה הטרייד ששלח את מרקו קילינגסוורת' לגליל והביא את טיילר ווילקרסון לכרמל. הפורוורד תרם לחיפה בדינמיות בהתקפה ובשיפור ההגנה. בימים אלה מתקיים משא ומתן עם ווילקרסון במטרה להאריך את חוזהו.

הדפס