דני פרנקו חתם בנתניה: "המקום הנכון"

מאמן הפועל חולון בעונה החולפת, שעל המו"מ שלו עם הנתנייתים פורסם לראשונה כאן, יחליף את אריק אלפסי. זו הקבוצה החמישית בקריירת האימון של המאמן בן ה-37

רועי גלדסטון
רועי גלדסטון  13.06.11 - 17:21
קבוצה חדשה לדני פרנקו
תחילת כתבה

מאמן הפועל חולון בעונה החולפת, דני פרנקו, חתם בברק נתניה. המאמן בן ה-37 יחליף את אריק אלפסי, שהוביל בעונה האחרונה את נתניה לגמר הגביע. אחרי עירוני ר"ג, הפועל עפולה, גליל עליון וחולון, נתניה תהיה הקבוצה החמישית בקריירת האימון של פרנקו.

"תמה תקופה יפה שלי בחולון וככל איש מקצוע אני מחפש אתגרים חדשים", אמר פרנקו לאחר המינוי, "ברק נתניה נראית כמקום הנכון לאתגר חדש ומעניין. אני מודה לכל הגורמים במועדון שנותנים בי אמון כשותף לדרך שנתווה יחד".

לאתר ערוץ הספורט נודע כי הבעלים היוצא של המועדון, צביקה בלקינדני, התנה את העברת המועדון לידיו של צביקה ליבר בכך שחוזהו של אלפסי לא יוארך. ליבר הסכים לכך, קיבל לידיו את השליטה בקבוצה והראה למאמן שהוביל את הצהובים לפיינל פור ב-2010 את הדרך החוצה. כעת קיימת האפשרות שאלפסי יעשה את הדרך ההפוכה וינחת באולם הפחים.

פרנקו, שהחל את קריירת האימון שלו כעוזר מאמן בהפועל ת"א, אימן בשתי קדנציות שונות את חולון. ב-2009/10 הדריך את הקבוצה לזכייה בגביע המדינה לאחר ניצחון דרמטי על מכבי חיפה. בשנה החולפת הצליח להשאיר את החולונים בליגה, למרות קשיים כלכליים וסגל קצר ואף הגיע לסדרת רבע הגמר מול גליל.

"היו לי שנתיים מופלאות בחולון. חוויתי אתגרים רבים, עליות ומורדות ובסה"כ מאד נהניתי. אני מודה להנהלות שעבדתי תחתן שאצלן תמיד מצאתי אוזן קשבת ונכונות לעזור ולתומכים למיניהם שתמכו בכל דרכי התמיכה הקיימות, מרגשית ועד חומרית שנתנו ידם למפעל הכ"כ חשוב הזה שנקרא הפועל חולון, שגם כילד היתה לי הזכות ליהנות משרותיו. מעל לכל אני מודה לקהל הנפלא שגורם לקבוצה להיות תמיד גדולה מסך כל חלקיה, והופך כל משחק בכל אולם בארץ לחוויה", התייחס המאמן לאקסית.

גם ברק נתניה הוציאה הודעה לגבי המינוי שבה נמסר: "המועדון שמח להודיע כי הגיע לסיכום עם המאמן דני פרנקו לגבי העונה הקרובה. אנו בטוחים כי פרנקו, אחד המאמנים הבולטים בכדורסל הישראלי כיום, ימשיך את העבודה המצויינת שעשה אריק אלפסי". כמו כן, הנהלת המועדון קיימה פגישה עם מנכ"ל העירייה, בה הוסכם על תיקצוב הקבוצה לעונה הקרובה ועל תמיכתה המלאה של ראש העיר.

הדפס