רקנאטי צפוי לעזוב, בני השרון בסכנת פירוק

הפגישה של בעלי המועדון עם ראש עיריית רעננה התפוצצה אחרי 5 דקות, קבוצת הכדורסל נמצאת תחת איום פירוק ממשי. רקנאטי ייפגש בבוקר גם עם ראש עיריית הרצליה. אקוניס: "הפנים אומרות הכל. אם ויתרו עליו, אני לא מבין כלום"

אסף אפל  28.06.11 - 15:34
תחילת כתבהקבוצת הכדורסל של בני השרון נמצאת בסכנת פירוק ממשית. בעלי המועדון, לני רקנאטי, נפגש היום (שלישי) עם ראש עיריית רעננה נחום חופרי ושמע ממנו כי העירייה מתכוונת לקצץ בהקצבה לקבוצה לקראת העונה הקרובה. הפגישה, בה נכח גם היו"ר אלדד אקוניס, פוצצה אחרי 5 דקות בלבד והשניים יצאו נסערים. בעקבות כך, צפוי הבעלים לכנס מסיבת עיתונאים ולהודיע על עזיבתו את המועדון.

"שמעתי את הדברים, ועכשיו נשקול את העניין ונכנס מסיבת עיתונאים על המשך דרכנו", אמר רקנאטי ביציאתו מן הפגישה. "אני לא מסתיר את זה. אם העירייה מקצצת, אני בחוץ. עוד לא אמרתי שהיא קיצצה. נכנס מסע"ת ונודיע מה אנחנו עושים".

היו"ר אלדד אקוניס היה הרבה יותר נחרץ: "לני יקבל את ההחלטות שלו. אנחנו אוהבים את האוהדים שלנו ועשינו הכל על מנת שהם יהנו מהקבוצה במהלך השנים. כל הכדורסל הישראלי נהנה מהקבוצה ב-9 השנים האחרונות. אין לי מה לומר לגבי העתיד. אתם יודעים איך בנוי הכדורסל הישראלי. אנשים כמו לני אי אפשר להביא ואם החליטו לוותר עליו, אז אני לא מבין כלום. אתם אומרים שהפנים אומרות הכל ובדרך כלל אתם לא טועים".

יו"ר מנהלת הליגה אבנר קופל הגיב גם הוא: "ליגת לוטו והכדורסל הישראלי זקוקים לקבוצה כמו בני השרון, במיוחד כשמדובר במועדון שמאגד מתחתיו שתי ערים כמו הרצליה ורעננה. בני השרון היא סמל ודוגמה למצוינות והשגיות ולא סתם בני נוער הולכים אחרי הקבוצה. טוב יעשו ראשי הערים אם ישקלו את התרומה המדהימה שהם קיבלו מבני השרון בשנים האחרונות וימשיכו לתמוך כפי שעשו עד היום".

בני השרון הוקמה ב-2002 כתוצאה מאיחוד בין מכבי רעננה לבני הרצליה. בשנים האחרונות הפכה הקבוצה לסוג של "כבשה שחורה" עבור מכבי תל אביב, כאשר בעונה החולפת היא היתה היחידה בישראל שהצליחה לנצח את המכונה של דייויד בלאט. ב-2005 ו-2010 הפסידה בני השרון בגמר הגביע (פעמיים למכבי).

הדפס