מכבי ת"א רוצה את טייריס רייס לעונה הבאה

לאחר שלבלאט הוצע להאריך את חוזהו, כפי שפורסם כאן בלעדית, הצהובים כבר חושבים על הקיץ וצפו בגארד בכמה משחקים. במקביל, קיים ספק בנוגע להמשך דרכו של סופו. סוכנו: "עדיין לא קיבלנו הצעה, אבל היחסים בין הצדדים טובים"

רועי גלדסטון  21.02.12 - 18:12
הרכז הבא של מכבי? טייריס רייס (gettyimages)
הרכז הבא של מכבי? טייריס רייס (gettyimages)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

למכבי תל אביב יש עוד הרבה מטרות העונה, אבל בקבוצה כבר חושבים גם על העתיד. אחרי שהמאמן דייויד בלאט קיבל הצעה להאריך את חוזהו בשנתיים נוספות, כפי שפורסם לראשונה באתר ערוץ הספורט, הצהובים מתכננים את הסגל שייבנה בקיץ הקרוב.

נראה שהמטרה הראשונה היא הבאת רכז, כאשר השחקן החדש על הפרק הוא טייריס רייס, הגארד של ריטאס וילנה, שמסיים את חוזהו בתום העונה. רייס היה אחד משלושה מועמדים להצטרף למכבי ת"א עוד במהלך העונה הנוכחית, יחד עם ג'ייקוב פולן ודמונד מאלט, שהיה מי שנחת בסופו של דבר בהיכל. ריטאס סירבה אז לשחרר את רייס והאופציה להחתים אותו נפלה.

כעת, בעקבות הפיכתו לשחקן חופשי בקיץ, במכבי מנסים להחתים את רייס כבר עכשיו כדי שיצטרף בפגרה לסגל של בלאט. אנשי המועדון כבר נסעו לאחרונה לצפות ברכז במספר משחקים בקבוצה הליטאית.

רייס בן ה-24, בוגר בוסטון קולג' מליגת ה-NCAA, ניסה את מזלו בדראפט של 2009 אבל לא נבחר על ידי אף קבוצת NBA. את הקריירה המקצוענית שלו הוא החל בפאניוניוס היוונית, כאשר הקבוצה האירופית השניה והאחרונה שלו עד כה היתה ריטאס וילנה.

מאמצים להשאיר את לנגפורד, אבל ספק לגבי סופו
בכל הנוגע לגארדים, מכבי עושהכ מאמצים להאריך את חוזהו של קית' לנגפורד, שמשביע את רצון הצוות המקצועי. לנגפורד חתום על חוזה לעונה אחת עם אופציה של שני הצדדים לעונה נוספת, ובמכבי מקווים לסגור זאת בקרוב. מבחינתו של ג'ון שאייר, הצהובים יחליטו אם לממש את האופציה עליו ב-1 באפריל, כאשר קבוצות נוספות בארץ לוטשות עיניים לעברו בגלל הדרכון הישראלי שלו. כפי שפורסם השבוע באתר ערוץ הספורט, אופציית סילבן לנדסברג ויותם הלפרין תיבדק בקיץ.

בעמדות הפנים, ריצ'ארד הנדריקס מנהל מו"מ עם מכבי ת"א להארכת חוזהו ב-3 שנים נוספות, עם סעיף התנייה על מצב הכתף שלו, בעקבות פציעה שספג לפני מספר שנים. הנדריקס כמעט פרק את הכתף עוד לפני ששיחק בספרד, אולם מצליח לשחק מבלי שהדבר יגביל אותו. גורמים המעורים במו"מ מקווים שבשבוע הבא תצא ההודעה על הארכת חוזהו של הפאוור פורוורד, כאשר במכבי מודעים לעובדה שקבוצות בכירות ביורוליג מתדפקות גם הן על דלתו.

למכבי ת"א ולסופוקליס שחורציאניטיס יש אופצייה הדדית להאריך את חוזהו של הסנטר בעונה נוספת, אולם על פי גורמים בכירים בקבוצה קיים ספק אם הענק היווני ימשיך בצהוב. הפציעה בברכו, העובדה שהוא צריך ניתוח והירידה המסויימת ביכולתו מטילים ספק ביכולתו להיות הסנטר המוביל של סגנית אלופת אירופה גם בשנה הבאה.

הצהובים נמצאים בקשר מתמיד עם סוכנו, אך עדיין לא הגישו לו הצעה להערכת חוזהו. סוכנו, פאניוטיס קאפזגלו, אמר לאתר ערוץ הספורט: "יש יחסים טובים ושיחות בין הצדדים לאורך כל העונה, אבל עוד לא קיבלנו ממכבי הצעה להארכת חוזה". גורם במכבי חיזק את דבריו של קאפזגלו: "לא הגשנו לסופו הצעה להארכת חוזהו".